Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Podwyżki na odbiór śmieci – są pierwsze przymiarki kwotowe

Komisja Gospodarki Komunalnej, Planu Przestrzennego i Ochrony Środowiska usłyszała dzisiaj pierwsze konkrety dotyczące podwyżek za odbiór odpadów.

Firma Hetman, która realizuje odbiór odpadów dla Żyrardowa pod koniec grudnia złożyła wniosek w Urzędzie Miasta dotyczący zwiększenia wynagrodzenia za odbiór odpadów, wcześniej miesięcznie otrzymywała 330 tysięcy złotych – teraz wnioskuje o podwojenie tej opłaty – dokładnie do 660 tysięcy złotych.

Firma motywuje to tym, że zwiększyła się opłata za segregację, utylizację i składowanie śmieci a także nastąpiła zmiana miejsca segregacji – w tej chwili śmieci z Żyrardowa nie trafiają do Nadarzyna (60 km w dwie strony) jak to było do tej pory a do Starych Babic (110 km w dwie strony) – w Nadarzynie nie ma miejsc na nasze odpady.

Gdyby te ceny się utrzymały, a będą one jeszcze negocjowane w najbliższych dniach z firmą Hetman, to należy liczyć się z ceną 23 zł na osobę za odbiór odpadów segregowanych i ok 46 zł za mieszane.

Te ceny powinny zapewnić realizację umowy, którą mamy do czerwca bieżącego roku. Istnieje obawa, że od czerwca będzie to około 30 zł na osobę za odbiór odpadów segregowanych i ok 60 zł za mieszane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close