Edukacja

Podsumowanie konkursu „Profilaktyka oczami młodzieży”

11 kwietnia w Centrum Kultury w Żyrardowie odbył się przegląd spektakli w ramach konkursu „Profilaktyka oczami młodzieży”. Konkurs pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie- mł. insp. Arkadiusza Zgieba i Prezydenta Miasta Żyrardowa- Wojciecha Jasińskiego cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

Spośród 14 wystawionych mini spektakli w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja pięcioosobowe jury wybrało zwycięzców oraz przyznało dwa wyróżnienia. Tematyka spektakli została dobrana po konsultacjach z dyrektorami szkół oraz profilaktykami z żyrardowskiej komendy, a wśród nich znalazły się:

-zwrócenie uwagi na problematykę wykluczenia i agresji rówieśniczej

-propagowanie życia bez uzależnień

-bezpieczeństwo w domu

-zwrócenie uwagi na negatywne skutki niewłaściwego korzystania z Internetu

-propagowanie życia bez uzależnień

 

Po obejrzeniu wszystkich spektakli komisja w której skład weszli: Dyrektor Wydziału Oświaty- Iwona Wieczorkiewicz-Tkacz,Dyrektor Centrum Kultury w Żyrardowie- Izabella Worona, reporterka TVŻ-Kinga Jędrasik oraz przedstawiciele żyrardowskiej policji- asp. sztab. Radosław Gorczyca oraz asp. Agnieszka Ciereszko wyłonili zwycięzców oraz po dwa wyróżnione spektakle.

 

W kategorii szkół podstawowych zwycięzcą uznano spektakl pod tytułem” Zygfryd-pogromca ogrów” przygotowany przez uczniów z ZSP nr 4 pod okiem Pani Beaty Bieganowskiej. 10 uczniów z klas 5 i 6 przedstawiło problem jakim jest uzależnienie od gier komputerowych. Wyróżniono spektakl pod tytułem „Internetowa ścieżka do sławy” przygotowany przez uczniów z ZSP nr 3 pod opieką Pani Małgorzaty Bronisz-Rzepeckiej. Jedenastu uczniów na podstawie autorskiego scenariusza zaprezentowało problem jakim jest chęć zdobywania popularności poprzez Internet. Drugie wyróżnienie przyznano „Bajce o wilku i siedmiu koźlątkach” przygotowanym przez uczniów z ZSP nr. Spektakl minimalistyczną formą przypominał o bezpiecznych zachowaniach w domu.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych zwycięstwo przyznano uczniom II klasy gimnazjum z ZSP nr 3, którzy przygotowali spektakl „Niebezpieczeństwo w sieci”. Opiekunem grupy była Pani: Monika Flis: Dwunastu uczniów przekazało widzom wiedzę na temat głównych zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z komputera i internetu.

Wyróżnienia przyznano spektaklowi uczniów z ZSP nr 4 zatytułowanego „Czekolada”. 12 uczniów III klasy gimnazjum w nowatorski sposób pokazało problem jakim są dopalacze. Świetny pomysł oraz gra aktorska musiała zostać doceniona.. Drugie wyróżnienie otrzymał spektakl „Przygody Pędrka Wyrzutka” przygotowany przez uczniów z ZSP nr 6 pod okiem Pani Doroty Przybylskiej. Spektakl jako jedyny poruszał temat wyobcowania i odrzucenia co nadal jest dużym problemem wśród młodzieży.

 

Cały konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i jego rozstrzygnięcie nie kończy przygody młodzieży z przygotowanymi spektaklami bowiem już 11 maja również w Centrum Kultury zaplanowana jest Gala podczas , której zaproszeni goście będą mogli obejrzeć przygotowane przez młodzież spektakle a także patroni konkursu wręczą młodzieży nagrody.

 

Szkoły podstawowe:

 

Zwycięzca– „Zygfryd pogromca ogrów”, ZSP nr 4

 

Wyróżnienia:

  • Internetowa ścieżka do sławy” ZSP nr 3’ „
  • Bajka o wilku i siedmiu koźlątkach” ZSP nr 6

 

Szkoły gimnazjalne:

 

Zwycięzca: „Niebezpieczeństwo w sieci”, ZSP nr 3

 

Wyróżnienia:

  • „Czekolada” , ZSP nr 4
  • Przygody Pędrka Wyrzutka”, ZSP nr 6

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close