Breaking NEWS

Pociągi Warszawa – Łódź odwołane, PKP IC organizuje autobusy zastępcze

Na dziś (6 grudnia) zapowiedziany został kolejny protest podwykonawców firmy Astaldi. Tym razem miała zostać zablokowana Centralna Magistrala Kolejowa, ale protestujący zmienili plany i uruchomili protest w Parzniewie pod Warszawą.

Jak informują Koleje Mazowieckie, w związku z protestami społecznymi i zablokowaniem torów kolejowych od godz. 10:45 wstrzymany został ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Pruszków. Do odwołania wprowadzona została zmieniona organizacja ruchu pociągów Kolei Mazowieckich.

Pociągi będą kursować na odcinku Warszawa – Pruszków oraz Grodzisk Mazowiecki – Skierniewice. Na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki wprowadzona została awaryjna zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi i autobusy będą kursować w odstępstwie od rozkładu jazdy pociągów. Opóźnienia mogą wynosić do 60 minut. Od godz. 11:15 wprowadzone zostaje honorowanie wszystkich ważnych biletów Kolei Mazowieckich – KM w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) na całej sieci ich kursowania. Ponadto do odwołania obowiązuje wzajemne honorowanie biletów KM – PKP Intercity (w pociągach kategorii TLK i IC), na całej sieci kursowania pociągów KM.

Już dziesięć pociągów PKP Intercity zostało odwołanych w związku z protestem – większość z nich w całej relacji. Pasażerowie oczywiście mogą liczyć na zwrot pieniędzy za bilet. PKP IC organizuje komunikację zastępczą za odwołane pociągi. – Zostało uruchomionych pięć autobusów jako ZKA wahadłowe w relacji Grodzisk Mazowiecki – Pruszków dla podróżnych z pociągów kończących bieg w Grodzisku. Od st. Pruszków przejazd pociągami SKM i KM. Dodatkowo Koleje Mazowieckie uruchomiły 6 autobusów ZKA na w. w. trasie

Podróżnym do Żyrardowa, Skierniewic i Łodzi możemy poradzić podróż pociągiem KM lub SKM do Pruszkowa, dalej autobusem ZKA do Grodziska Mazowieckiego – tam będą uruchamiane pociągi wahadłowe do Żyrardowa, Skierniewic i Łodzi.

Należy śledzić na bieżąco komunikaty PKP.

Źródło
rynek-kolejowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close