Breaking NEWSCo słychać na mieście?Komentarz polityczny

Po podwyżkach ciepła czas na wodę !

W „koalicji” iskrzy. Jak się okazuje podwyżki wody i ciepła nie zostały omówione i zaakceptowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Radna Grażyna Stefańska poinformowała wczoraj o podwyżkach wody mieszkańców na portalu społecznościowym Facebook. Niedługo potem członek ugrupowania prezydenta Chrzanowskiego (PDŻ) próbował tymi podwyżkami obarczyć wiceprezydenta Łukasza Choińskiego, który w marcu 2018 roku pewnie nawet jeszcze nie myślał o tym, że tym wiceprezydentem zostanie, a to wtedy taryfa na podwyżkę wody była procedowana. Nadzór nad PGK, który dostarcza wodę do naszych kranów w tamtym czasie sprawował obecny prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski – nie odnajdujemy nigdzie informacji z 2018 roku o tym, że za rok woda pójdzie do góry, a było to już pewne we wrześniu 2018. Był to jednak czas kampanii wyborczej…

O tym, że mamy najdroższą wodę w okolicy pisaliśmy już w 2017 roku w artykule „Drogo jak za wodę… w Żyrardowie” – teraz będzie jeszcze drożej.

W sierpniu 2018 roku Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie zatwierdził na wniosek PGK nowe taryfy. Przez pierwszy rok (do sierpnia 2019) obowiązywało 13,92 zł/m3 z wody i ścieków. Od września 2019 roku jest to już 14,21 zł z VAT za metr sześcienny wody i ścieków.

Radna Grażyna Stefańska podniosła również kwestię zatrudnienia Radnego Rady Miejskiej w Żyrardowie w PGK Żyrardów. Od 1 września stanowisko Kierownika ds. Administracyjnych objął radny Krzysztof Skrobisz (Koalicja Obywatelska).

PGK poszukiwał przez jakiś czas Dyrektora ds. Administracyjnych, widocznie dopiero w szeregach radnych znalazł się odpowiedni kandydat.

Wszystko wskazuje na to, że to początek końca tej fasadowej koalicji i prezydent Chrzanowski będzie musiał szukać poparcia po stronie Koalicji Obywatelskiej aby utrzymać większość w Radzie Miasta.

 

„Nie ma naszej zgody na podwyżki zarówno wody jak i ciepła” – powiedział Józef Kapusta, wiceprzewodniczący Rady Miasta Żyrardowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.


3 komentarzy

  1. Brawo dla P. Grażyny, proszę ewentualnie jeszcze sprawdzić ile ton osadu zostało wysuszone przez suszarnie. Bo jak na razie 0 nadal wywozimy na pala !!!, żeby nie było sytuacji jak w Warszawie. Za, kasę która jest ponad stan kupuje się samochody osobowe. A miasto dostaje ochłapy. Dlaczego pgk spłaca za błedy pracowników a mieszkańcy muszą za to płacić, dot. ENERGA !!! itp. Kto sprawuje piecze nad PGK Wiceprezydent?. !!!! mamy nadzieję, że coś z tym zrobicie !!!! aby woda, ścieki, energia cieplana były tansze aby miasto nie wyludniało się by żyło się lepiej….

Dodaj komentarz

Close
Close