Breaking NEWSCo słychać na mieście?Komentarz polityczny

Po podwyżkach ciepła czas na wodę !

W „koalicji” iskrzy. Jak się okazuje podwyżki wody i ciepła nie zostały omówione i zaakceptowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Radna Grażyna Stefańska poinformowała wczoraj o podwyżkach wody mieszkańców na portalu społecznościowym Facebook. Niedługo potem członek ugrupowania prezydenta Chrzanowskiego (PDŻ) próbował tymi podwyżkami obarczyć wiceprezydenta Łukasza Choińskiego, który w marcu 2018 roku pewnie nawet jeszcze nie myślał o tym, że tym wiceprezydentem zostanie, a to wtedy taryfa na podwyżkę wody była procedowana. Nadzór nad PGK, który dostarcza wodę do naszych kranów w tamtym czasie sprawował obecny prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski – nie odnajdujemy nigdzie informacji z 2018 roku o tym, że za rok woda pójdzie do góry, a było to już pewne we wrześniu 2018. Był to jednak czas kampanii wyborczej…

O tym, że mamy najdroższą wodę w okolicy pisaliśmy już w 2017 roku w artykule „Drogo jak za wodę… w Żyrardowie” – teraz będzie jeszcze drożej.

W sierpniu 2018 roku Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie zatwierdził na wniosek PGK nowe taryfy. Przez pierwszy rok (do sierpnia 2019) obowiązywało 13,92 zł/m3 z wody i ścieków. Od września 2019 roku jest to już 14,21 zł z VAT za metr sześcienny wody i ścieków.

Radna Grażyna Stefańska podniosła również kwestię zatrudnienia Radnego Rady Miejskiej w Żyrardowie w PGK Żyrardów. Od 1 września stanowisko Kierownika ds. Administracyjnych objął radny Krzysztof Skrobisz (Koalicja Obywatelska).

PGK poszukiwał przez jakiś czas Dyrektora ds. Administracyjnych, widocznie dopiero w szeregach radnych znalazł się odpowiedni kandydat.

Wszystko wskazuje na to, że to początek końca tej fasadowej koalicji i prezydent Chrzanowski będzie musiał szukać poparcia po stronie Koalicji Obywatelskiej aby utrzymać większość w Radzie Miasta.

 

„Nie ma naszej zgody na podwyżki zarówno wody jak i ciepła” – powiedział Józef Kapusta, wiceprzewodniczący Rady Miasta Żyrardowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.


3 komentarzy

  1. Brawo dla P. Grażyny, proszę ewentualnie jeszcze sprawdzić ile ton osadu zostało wysuszone przez suszarnie. Bo jak na razie 0 nadal wywozimy na pala !!!, żeby nie było sytuacji jak w Warszawie. Za, kasę która jest ponad stan kupuje się samochody osobowe. A miasto dostaje ochłapy. Dlaczego pgk spłaca za błedy pracowników a mieszkańcy muszą za to płacić, dot. ENERGA !!! itp. Kto sprawuje piecze nad PGK Wiceprezydent?. !!!! mamy nadzieję, że coś z tym zrobicie !!!! aby woda, ścieki, energia cieplana były tansze aby miasto nie wyludniało się by żyło się lepiej….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close