Co słychać na mieście?

Platforma wchodzi do gry

Po blisko czteromiesięcznych trudnych negocjacjach koalicyjnych Platforma Obywatelska wchodzi do koalicji rządzącej Żyrardowem. Jest to pierwsza koalicja PO-PiS w kraju, co jest niewątpliwie ogromnym sukcesem Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego. Prezydent już w grudniu 2018 roku zapowiadał utworzenie szerokiej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością oraz Platformą Obywatelską. Platforma jednak długo nie mogła dojść do porozumienia w swoich szeregach. Kością niezgody było oczywiście stanowisko wiceprezydenta. Kandydatów było sporo i dopiero Krzysztof Skrobisz zdołał pogodzić wewnętrzne frakcje platformy.

Prezydent powoła Krzysztofa Skrobisza na wiceprezydenta jeszcze w dniu dzisiejszym, będzie I zastępcą i zajmie się sprawami mieszkaniowymi i oświatowymi. Zastąpi Sylwestra Osińskiego, który najprawdopodobniej przejmie stery w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej.

Krzysztof Skrobisz w wyniku powołania na stanowisko wiceprezydenta utraci mandat radnego. W jego miejsce wejdzie kolejna osoba z listy Platformy.

Tagi

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close