Breaking NEWSCo słychać na mieście?

PiS traci większość w powiecie?

Dzisiejsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu zakończyła się dość niespodziewanie. Po ślubowaniu nowych radnych, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości, radny Jankowski wystąpił z wnioskiem formalnym o przerwanie obrad do poniedziałku do godziny 10:00. Wniosek ten poparło 13 radnych, 6 głosowało przeciwko.

Sytuacja zaskoczyła zgromadzoną publiczność, która głośno poparła Krzysztofa Rdesta, który apelował o  kontynuowanie obrad w dniu dzisiejszym a także o to by „nie wprowadzać wielkiej polityki partyjnej do samorządu”.

Wniosek PiS-u zaskakuje tym bardziej, że do dnia dzisiejszego mówiło się o tym, że PIS wszedł w koalicję i uzyskał większość (a więc co najmniej 11 radnych w 19 osobowej radzie). W obecnej sytuacji możliwe są trzy scenariusze. PiS mógł nie zdążyć uzgodnić stanowisk z obecnymi koalicjantami (choć o koalicji mówi się już od kilku tygodni). Drugim scenariuszem  jest dołączenie do obecnej koalicji kolejnego koalicjanta, który również chciałby mieć realny wpływ na władzę wykonawczą i uchwałodawczą w powiecie albo po prostu ktoś z obecnej koalicji się wycofał i PiS stracił większość w Radzie Powiatu. Wniosek został złożony tuż przed głosowaniami nad Starostą i Zarządem Powiatu.

I Sesja Rady Powiatu Żyrardowskiego zostanie wznowiona w poniedziałek 26 listopada 2018 roku o godzinie 10:00.

Jeden komentarz

  1. mają 5 lat,więc może zdążą,ale szkoda słów.Niemniej jeśli stracili,to chyba nie mieli wyjścia,w bardzo wielu samorządach czy sejmikach tak to wygląda,ale rzadziej kończysię tak rychłą przerwą.No to się napracowali,w poniedziałek dłużej posiedzą,albo jak taki naiwny,zrobią ile muszą,albo…ogłoszą przerwę.Zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close