Breaking NEWSNa sygnale!

Pijanych kierowców ciągle nie brakuje

W sobotni wieczór policjanci pojechali na ul. Jaktorowską w Żyrardowie, po tym jak wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który wjechał w płot. Na miejscu nie było już podejrzanego i jego samochodu, jednak policjanci kilka minut później go zatrzymali. 50-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze na miejscu spotkali jedynie zgłaszającego, który dokładnie opisał samochód i jego kierowcę. Wskazany przez świadka 50-latek przyznał się do tego, że jest właścicielem mercedesa, jednak nie chciał „zdradzić” mundurowym kto nim kierował. Policjantów to nie zmyliło, obejrzeli samochód, który posiadał uszkodzenia, a potem poszli obejrzeć monitoring, na którym dokładnie widać kto wsiada do mercedesa. Badanie trzeźwości 50-letniego mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w niedzielę wieczorem, na drodze krajowej nr 50 policjanci z Komisariatu Policji w Mszczonowie zauważyli peugeota, którego kierujący nie bacząc na linię ciągłą zawrócił z piskiem opon. Policjanci natychmiast zainterweniowali, jednak podczas rozmowy z 34-letnim kierującym wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna powiedział, ze pomylił drogę, a wypił tylko jedno piwo. Wynik badania alkomatem wskazywał jednak co innego, wyniósł bowiem ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nierozsądny kierowca nie posiadał też przy sobie dokumentów od samochodu, a jak się okazało w ogóle nie miał prawa jazdy!

Za szereg popełnionych wykroczeń i przestępstwo z art. 178a KK grozi mu wysoka grzywna i nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło
Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Dodaj komentarz

Close
Close