Na sygnale!

Pijany woził dzieci samochodem

 

W niedzielne popołudnie 10 grudnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Żyrardowie w rejonie skrzyżowania ulic Wittenberga i Legionów Polskich. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego potwierdził zdarzenie. Sprawcą okazał się być 30 –letni mieszkaniec Bolimowa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Fiat Punto z nieznanych przyczyn uderzył w stojący na światłach awaryjnych samochód osobowy marki Audi A4 w którym siedział mężczyzna. Następnie w wyniku tego zdarzenia Audi A4  uderzyło w znajdujący się przedni nim Toyotę Avensis a ten kolejno w poprzedzającego Nissana Micrę. Jak się okazało w chwili zdarzenia w pojeździe Fiat Punto było troje dzieci w wieku od 5 do 9 lat. A sam kierujący był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało że nieodpowiedzialny mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. A także dodatkowo 30 – latek miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy.

Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone do 2 lat pozbawienia wolności jak również za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo za co grozi mu do 5 lat. Ponadto skierowany zostanie wniosek o ukaranie do Sądu w związku ze spowodowaniem kolizji drogowej.

Zanim zdecydujemy się wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu pamiętajmy, że tak nierozważne i nieodpowiedzialne zachowanie może komuś odebrać życie. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Każdy z nas chciałby w nadchodzące święta cały i zdrowy usiąść z rodziną przy wigilijnym stole.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w  Żyrardowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close
Close