Na sygnale!

Pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków

 

Dzięki prawidłowej reakcji świadków, kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany. 37-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego miał w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, bowiem nie było to jego pierwsze tego typu przewinienie.

 

Dyżurnego żyrardowskiej komendy świadkowie powiadomili tuż po 21:00 w piątek (18.02), podejrzane wydało im się zachowanie kierującego daewoo. Gdy zauważyli, że mężczyzna się zatrzymał postanowili zatrzymać go rozmową, aż do przyjazdu policji. 37-letni mieszkaniec Puszczy Mariańskiej na widok radiowozu rzucił się do ucieczki, jednak był na tyle nietrzeźwy że po przeskoczeniu przez ogrodzenie nie był w stanie uciekać dalej. Policjanci ruszyli za nim, po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie tylko jest kompletnie pijany to na dodatek nie posiada prawa jazdy, które stracił za… jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Za swoje zachowanie 37-latek odpowie przed sądem- grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Nie był to jedyny przypadek nietrzeźwego kierowcy, tego samego dnia do dyżurnego żyrardowskiej komendy wpłynęła informacja , że na drodze prowadzącej z Sosnowicy do Mszczonowa w rowie leży volvo. Zatrzymany został nietrzeźwy mieszkaniec Mszczonowa, który przyznał się że jechał samochodem, stracił nad nim panowanie i wjechał do rowu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. 34-letni mężczyzna stracił prawo jazdy, a za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Żyrardów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close