Na sygnale!

Pijani kierowcy w rękach Policji

Tylko w ciągu jednego weekendu policjanci z powiatu żyrardowskiego zatrzymali pięcioro nietrzeźwych kierujących. W dwóch przypadkach wzorową postawą wykazali się świadkowie którzy nie tylko wezwali patrol Policji, ale też uniemożliwili kierowcom dalszą jazdę.

Od piątkowego popołudnia do poniedziałkowego poranku policjanci z powiatu żyrardowskiego, aż pięć razy interweniowali w związku z nietrzeźwymi kierującymi. W dwóch przypadkach ogromne znaczenie miała wzorowa postawa świadków, którzy nie tylko powiadomili dyżurnego, ale też uniemożliwili kierującym dalszą jazdę. Policjanci interweniowali nie tylko w Żyrardowie, ale też na terenie gminy Mszczonów i gminy Wiskitki. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w piątek 39-latek. Mężczyzna został zatrzymany przy wjeździe do Żyrardowa, a badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu. Wszystkie zatrzymane osoby odpowiedzą za przestępstwa, grozi im teraz do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejny raz apelujemy, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających-możesz tak zadbać o życie i zdrowie nie tylko swoje, ale też innych osób korzystających z dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close