Breaking NEWSWybory Samorządowe

Pierwszy z pomysłów Marcina Rosińskiego – budowa dróg metodą lekką

Wczoraj w Samorządzie Mieszkańców nr 3 Marcin Rosiński odbył ostatnią już z serii spotkań z samorządami mieszkańców w temacie budowy dróg. Kandydat na prezydenta Żyrardowa przekonywał do swojego pomysłu na budowę dróg metodą lekką. Szacuje się, że w Żyrardowie mamy jeszcze około 50 km nieutwardzonych dróg. W niektórych przypadkach mieszkańcy czekają na upragniony asfalt już ponad 40 lat. Marcin Rosiński przekonywał, że relatywnie niskim kosztem można położyć asfalt na większości nieutwardzonych dróg w mieście już w najbliższych pięciu latach.

Dzięki zastosowaniu metody lekkiej nie trzeba starać się o pozwolenia na budowę, procedura jest dużo prostsza i krótsza. Przewodniczący Rady Miejskiej przekonywał, że trwałość takiej drogi to co najmniej 15 lat. Po tym okresie wystarczy drogę wyfrezować i położyć nową nakładkę asfaltową. Jako przykład takiej drogi wskazano ulicę Radziwiłłowską na odcinku od ulicy Sikorskiego do lasu.

2 komentarzy

  1. Pan Marcin popierany przez D.Kaczanowskiego ( zastępcę marnie kończącego Prezydenta) miał pole do popisu jako Przewodniczący Rady Miasta, nie tryskał pomysłami, urodzaj pomysłów spowodowany chrapką na posadkę? A potem kontynuacja obecnej polityki, wspólnie z obecnym Zastępcą PM, bo nie wierzę, że D.Kaczanowski nie miał pojęcia o poczynaniach Prezydenta. Jak to możliwe, mając dostęp do wszystkich dokumentów, nie zauważać takich nieprawidłowości? To też tyczy się drugiego startującego do „fotela” Zastępcy.

  2. Jeśli chodzi o mnie to ten pan mojego głosu nie otrzyma, bo według mnie to nie będzie dobry kandydat niech sobie będzie nadal przewodniczącym rady miasta a nie prezydentem chciałby być. Zagłosowałbym na swojego kolegę z gimnazjum ale on startuje z PIS-u a mi do PIS-U daleko miałem głosować na kukiz15 ale ten pan z niej startować będzie, więc to też odpada. Zagłosuje na właściciela starej przędzalni jeśli będzie kandydował jako bezpartyjny a o ile wiem nie jest w żadnej partii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close