Breaking NEWSCo słychać na mieście?Komentarz polityczny

Pięć ulic do zmiany – są projekty uchwał

Już jutro o godzinie 12:00 w Resursie rozpocznie się pierwsza po wakacjach sesja Rady Miasta Żyrardowa, w trakcie której będą głosowane uchwały w związku z ustawą dekomunizacyjną.

Projekty uchwał dotyczą pięciu ulic:

Radni zdecydują czy Karola Doczkała zmieni się na  Gen. Józefa Hallera, Jedności robotniczej na Gen. Augusta Emila Fieldorfa – Nila, Aleja Wyzwolenia na Romana Dmowskiego, Kazimierza Basińskiego na Ziemowita Skibińskiego oraz 16 stycznia na Henryka hr. Łubieńskiego.

Zespół opiniodawczo – doradczy w skład, którego weszli Dariusz Kaczanowski, Jerzy Jankowski, Bogusław Nietrzebka oraz Jerzy Paruszewski, na czerwcowej sesji Rady Miasta przedstawił raport działań planowanych w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną. W raporcie znalazły się jeszcze następujące ulice:

– Aleje Partyzantów
– 1 maja
– 3 maja
– Roosevelta
– Jarosława Dąbrowskiego
– Jodłowskiego

Wszystko wskazuje na to, że na tą chwilę ulice te zmieniane nie będą. Przynajmniej nie w trakcie najbliższej sesji.

W artykule z 27 czerwca 2017 roku pt. Dekomunizacja po żyrardowsku (https://zyrardowskie.pl/dekomunizacja-po-zyrardowsku/) umieściliśmy ankietę i poprosiliśmy Państwa o wyrażenie opinii w tej sprawie.

Zdecydowana większość z Państwa wyraziła swój sprzeciw, dla tak daleko idących zmian, w szczególności co do ulic, które  z ustrojem komunistycznym mają niewiele wspólnego.

Close
Close