Breaking NEWSGospodarka

PepsiCo będzie miało w Mszczonowie magazyn centralny

P3 – inwestor, właściciel i zarządca obiektów logistycznych w Europie – poinformował o podpisaniu wieloletniej umowy z firmą PepsiCo na wynajem 58 470 mkw. powierzchni magazynowo – biurowej w parku P3 Mszczonów. Będzie to największy w Polsce obiekt wchodzący w skład sieci dystrybucji koncernu, który będzie pełnił funkcję magazynu centralnego.

W Polsce PepsiCo produkuje napoje gazowane i niegazowane, soki owocowe, wodę oraz słone przekąski. W magazynie centralnym zostaną skonsolidowane procesy logistyczne i magazynowe dotychczas prowadzone przez firmę w kilku innych lokalizacjach w Polsce Centralnej.

Stałe zmiany na rynku FMCG wymuszają na dostawcach szybsze i sprawniejsze metody dostarczania produktów do klientów. Aby zachować konkurencyjną pozycję rynkową, producenci stale poszukują nowych sposobów szybszego dostarczania produktów do swoich partnerów biznesowych, a w rezultacie do konsumentów. Nie inaczej jest w przypadku firmy PepsiCo, lidera na rynku produktów żywnościowych i napojów.

Bernard Wierzbik, Dyrektor Działu Obsługi Klienta i Logistyki na Europę Środkową w PepsiCo, mówi: „Nowa jednostka logistyczna w naszych strukturach – magazyn centralny – to kluczowy element realizowanego przez PepsiCo projektu modernizującego system magazynowy wyrobów gotowych w Polsce. Bliskość trzech z czterech naszych zakładów, w których produkowane są słone przekąski oraz napoje gazowane i soki sprawia, że nowy magazyn centralny stanie się istotnym centrum dystrybucyjnym PepsiCo w Polsce”.

Źródło
http://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/pepsico-bedzie-mialo-w-mszczonowie-magazyn-centralny,79655.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close