Na sygnale!Najważniejsze informacje!Żyrardów

Padły strzały na Jasnej – nie żyje kobieta, mężczyzna w szpitalu

Wczoraj około 21:00 do jednego z mieszkań w okolicach ul. Jasnej w Żyrardowie udał się umundurowany patrol interwencyjny. Zgłoszenie, dotyczyło awantury z użyciem noża. Po wejściu do mieszkania potwierdzono, że na podłodze leży zakrwawiony mężczyzna. Policjanci zaczęli udzielać mu pomocy, gdy usłyszeli krzyki dochodzące z podwórka. Po wybiegnięciu na zewnątrz zobaczyli kobietę, która w rękach trzymała dwa noże, była agresywna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, zachowywała się zupełnie irracjonalnie, prawdopodobnie tymi dwoma nożami chwilę wcześniej zaatakowała mężczyznę w mieszkaniu.

Wg oficjalnych informacji policji, kobieta nie reagowała na żadne polecenia, wobec czego użyto gazu łzawiącego, pomimo to nadal – jak wstępnie ustalono – atakowała funkcjonariuszy, którzy ocenili tę sytuację, jako bezpośrednie zagrożenie dla swojego życia, wobec czego oddano strzał ostrzegawczy. Niestety kobieta nadal zachowywała się irracjonalnie i agresywnie, wobec czego w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie funkcjonariuszy został oddany strzał w jej kierunku. Rannej kobiecie policjanci natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, kobieta zmarła w szpitalu. Raniony w mieszkaniu przez kobietę mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Do sprawy powołany został prokurator, najprawdopodobniej spoza regionu Żyrardowa. Celem zbadania wszystkich okoliczności zdarzenia skierowani zostali również oficerowie wydziału kontroli KWP zs. w Radomiu oraz Biura Kontroli KGP.

Policja zastrzega, że są to wstępne ustalenia i prosi o powstrzymanie się od spekulacji do czasu całkowitego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia przez prokuratora.

Dodaj komentarz

Back to top button