Breaking NEWSNa sygnale!

Ostrzegamy! Dwie próby oszustw na policjanta w ciągu jednego dnia

W piątek policjanci dwukrotnie reagowali na zgłoszenie dotyczące usiłowania oszustwa metodą na tzw. „policjanta”. Na szczęście zarówno 70 i 79-latka wykazały się trzeźwością umysłu, sprawdziły przekazane telefonicznie informacje z rodziną i nie dały się oszukać.

Tylko w miniony piątek na telefony stacjonarne dwóch mieszkanek Żyrardowa zadzwonił mężczyzna informując o wypadku wnuczka. Obie kobiety miały wypłacić 20 tys. zł i przekazać w celu „załatwienia sprawy”. Zarówno 70, jak i 79-latka wykazały się trzeźwością umysłu i zweryfikowały telefoniczne informacje z najbliższymi dzięki czemu uniknęły straty oszczędności. Jedna z żyrardowianek „zaproponowała” również rzekomemu wnuczkowi, ze pieniądze zaniosą na komendę co nieco wypłoszyło osobę z drugiej strony telefonu. Policjanci prowadzą obecnie postępowanie, które wyjaśni czy obie kobiety miały paść ofiarą tych samych oszustów oraz kim oni byli.

Pamiętajmy, ze policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Każdą taką sytuację trzeba natychmiast zgłosić do najbliższej jednostki Policji dzwoniąc na nr alarmowy 997 lub 112.

Źródło
st. asp. Agnieszka Ciereszko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close