Breaking NEWS

Odwiedziliśmy działki w Rewalu

Odwiedziliśmy działki, które Prezydent Wojciech Jasiński sprzedał w 2016 roku a które teraz pozostają w zainteresowaniu CBA. Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim twierdzi, że Prezydent przekazywał istotne informacje na temat tego przetargu. Z racji tego, że ww. działki znaliśmy tylko z filmu TVŻ, który tłumaczył zasadność sprzedaży działek, postanowiliśmy odwiedzić je i bezpośrednią okolicę i wyrobić sobie własną opinię na ich temat.

Działki leżą w jednej z najlepszych miejsc w Rewalu, 50 metrów w linii prostej do morza. 200 metrów od długiego tarasu widokowego z deptakiem z bezpośrednim widokiem na morze, barami i restauracjami.

Leżą bezpośrednio przy deptaku oddzielającym klif nadmorski od reszty zabudowań. Od morza dzieli je tylko jedna linia zabudowań bezpośrednio na klifie. Dookoła znajdują się prestiżowe, drogie kwatery i aleja róż z pomnikiem małego księcia, która jest lokalną atrakcją.

Bezpośrednim sąsiadem są apartamenty Amber, gdzie goście mają do dyspozycji basen a w pokojach wannę z hydromasażem. Cena za dwuosobowy pokój w terminie 11-17 sierpnia to 3150 zł, co daje 225 zł za osobo/dzień przy standardzie rewalskim 50 zł.

fot. booking.com

Nie będziemy podejmować próby oceny czy działki te są warte 3 mln, 9 czy 15 – zresztą, z oficjalnych komunikatów prokuratury i CBA nie wynika, że działki te zostały sprzedane za tanio a głównym zarzutem tych służb  jest przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 80 tysięcy złotych przez urzędującego prezydenta Żyrardowa.

W całą pewnością jednak w wycenie działek nie należy brać pod uwagę starych zabudowań.Te działki są same w sobie bardzo cenne, a stare zabudowania nie są żadna wartością dodaną a wręcz dodatkowym kosztem. Na jednej z działek nowy właściciel zresztą już dokonał wyburzeń.

Teraz na działkach nic się nie dzieje. Widnieje tylko tablica „teren prywatny”, nie ma nigdzie informacji że działki są na sprzedaż, więc być może będzie tu realizowana jakaś inwestycja.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close