KulturalnieWydarzenia

Noc Muzeów w Muzeum Lniarstwa i Galerii Resursa

W sobotę, 19 maja, z okazji Europejskiej Nocy Muzeów, zapraszamy do miejskich placówek kulturalnych. Galeria ,,Resursa”, o godz. 17.00 otwiera wystawę komiksów i satyry ,,Nie tylko Noe” autorstwa Tomasza Niewiadomskiego (rysunki) i Grzegorza Janusza (teksty). Z kolei Muzeum Lniarstwa, w godz. 21.00 – 23.00, proponuje zwiedzanie hal dawnej fabryki w całkowitych ciemnościach. Zapowiada się wieczór i noc pełne wrażeń! Zapraszamy!

MUZEUM LNIARSTWA

Nocne zwiedzanie dla śmiałków

Czy odważysz się zostać na noc w fabryce? Co zrobisz jak zgaśnie światło? Przyjdź i sprawdź się! Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie zaprasza na Noc Muzeów.

W sobotę 19 maja rusza kolejna edycja Nocy Muzeów. To świetna okazja by w ciekawy sposób w nietypowych godzinach odwiedzić różne ośrodki kultury. Z roku na rok święto muzeów przyciąga coraz większe grono miłośników zwiedzania. Jaką propozycję dla mieszkańców ma w tym roku Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda?

W jubileusz 15-lecia Nocy Muzeów placówka przygotowała specjalne atrakcje dla tych, którzy mają odwagę obejrzeć zabytkowe maszyny o zmroku i to w absolutnych ciemnościach. I choć w programie znalazło się tylko zwiedzanie obiektu dawnych Zakładów Lniarskich to nie będzie to zwyczajna wycieczka po industrialnych halach. Na śmiałków czekać będzie ponad pięciotysięczna zaciemniona przestrzeń pofabrycznych hal, w której znajdują się nie tylko maszyny oraz wystawy, ale tajemnicze niespodzianki. Przygotowane nocne zwiedzanie
z przewodnikiem połączone z ciekawymi legendami i historiami Żyrardowa to nie mała gradka dla tych co lubią dreszczyk emocji. Uwierz na słowo, że będzie ciekawie.

Na nocne zwiedzanie Muzeum Lniarstwa zapraszamy od godziny 21:00 do 23:00 (grupy będą wpuszczane jedynie o każdej pełnej godzinie).

Źródło
Urząd Miasta Żyrardowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close