Co słychać na mieście?

Noc Muzeów pod skrzydłami LOT-u

20 maja Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie po raz kolejny brało udział w Europejskiej Nocy Muzeów. W tym roku Muzeum zaprosiło Żyrardowian do odbycia z fantastycznej podróży pod skrzydłami Polskich Linii Lotniczych LOT.

Lot rozpoczął się o godz. 18.00 wernisażem wystawy „88 lat dookoła świata. Historia Polskich Linii Lotniczych LOT”. Pierwszy raz PLL LOT zorganizowało oficjalną wystawę poza swoją siedzibą. Na ekspozycję składają się plakaty, dokumenty, instrukcje techniczne, bilety, rozkłady lotów i wiele innych pamiątek związanych z bogatą historią naszego rodzimego przewoźnika lotniczego. Wystawę uatrakcyjniają modele samolotów latających dla PLL LOT w ciągu ponad 80 lat historii.

Kolejnym punktem było spotkanie z Tadeuszem Wroną, kapitanem samolotu 787-8 Dreamliner i z Marianem Nowotnikiem, kapitanem samolotu IŁ-62. Obaj panowie w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy i przygodach w powietrzu, chętnie też odpowiadali na pytania słuchaczy.

Ta szczególna podróż zakończyła się o godz. 21.00 konkursem „I love LOT”, w którym zgromadzeni goście odpowiadali na pytania dotyczące historii PLL LOT i wygrywali atrakcyjne nagrody.

Gośćmi honorowymi wydarzenia był Minister Maciej Małecki, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, oraz Rafał Milczarki, Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

Wystawę „88 lat dookoła świata. Historia Polskich Linii Lotniczych LOT” będzie można zwiedzać w Muzeum do końca sierpnia. Wszystkich serdecznie zapraszamy, taka okazja może się już nie powtórzyć.

Źródło: Muzeum Mazowsza Zachodniego

 

Dodaj komentarz

Close
Close