Na sygnale!Najważniejsze informacje!

NIETRZEŹWY SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Żyrardowscy policjanci zatrzymali 31-letniego obywatela Gruzji, który kierował oplem w stanie nietrzeźwości i spowodował kolizję. Mężczyzna mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, przed godz. 20.00 mundurowi zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Mostowej i Sikorskiego w Żyrardowie. Ze wstępnych ustaleń  wynika, że 31- letni kierowca opla nie zasatosował się do znaków drogowych i nie ustępując  pierwszeństwa spowodował kolizję z fiatem. W trakcie legitymowania, od obywatela Gruzji, policjanci wyczuli alkohol.

W związku z podejrzeniem, że kierowca opla może być pod wpływem alkoholu został on poddany badaniu alkomatem z wynikiem 1,4 promila.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście nikt nie ucierpiał podczas zdarzenia.

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Dodaj komentarz

Back to top button