Na sygnale!Najważniejsze informacje!

NIETRZEŹWY BIAŁORUSIN SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Wczoraj po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK-50 w miejscowości Chudolipie. Pijany 46-latek zjechał do rowu i uszkodził znaki.

Funkcjonariusze ruchu drogowego szybko pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie zastali ciągnik siodłowy wraz z naczepą leżący w rowie. Jak się po chwili okazało 46-letni obywatel Białorusi, który kierował zespołem pojazdów, chcąc uniknąć zderzenia z innym pojazdem zaczął hamować, zjechał na pobocze ale przez padający deszcz i śliską nawierzchnię stracił panowanie nad tym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu uszkadzając infrastrukturę drogową. Przeprowadzone badanie trzeźwości kierującego wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi osadzili mężczyznę w policyjnej celi. Niebawem odpowie on przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości a także za spowodowanie kolizji drogowej.

Pamiętajmy aby dostosować prędkość do panujących warunków na drodze oraz pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę na podwójnym gazie. Zachowajmy zdrowy rozsądek aby każdy z nas mógł szczęśliwie wrócić do domu.

Dodaj komentarz

Back to top button