Edukacja

Niecodzienna lekcja języka niemieckiego z Małżonką Prezydenta

Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum zaangażowani w naukę języka niemieckiego zaprosili Pierwszą Damę do wzięcia udziału we wspólnej lekcji, która odbyła się w piątek w Żyrardowie.

Innowacyjne zajęcia pozwoliły uczestnikom w praktyczny sposób wykorzystać wiedzę z języka niemieckiego oraz trenować umiejętność logicznego myślenia i działania zespołowego w atmosferze przyjacielskiej zabawy. Jednocześnie gimnazjaliści poznawali fakty o sobie nawzajem i o Małżonce Prezydenta, która opowiedziała m.in. o dzieciństwie spędzonym w Berlinie Zachodnim. W lekcji wzięli udział uczniowie objęci programem „Sei cool, speak Deutsch”, który koncentruje się na podnoszeniu wiedzy i kompetencji językowych podopiecznych oraz dba o rozwijanie ich zainteresowania kulturą państw niemieckojęzycznych. Placówka jest także organizatorem Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego, który Agata Kornhauser-Duda już dwukrotnie wsparła, a jego laureaci mieli okazję poznać Pierwszą Damę podczas kwietniowej wizyty w Pałacu Prezydenckim. Uczniowie zachęcani wówczas przez Panią Prezydentową do zaangażowania się w program DSD (Niemiecki Dyplom Językowy Stałej Konferencji Ministrów Kultury, Nauki i Oświaty Krajów Związkowych Republiki Federalnej Niemiec) pochwalili się podczas piątkowego spotkania, że w placówce powstał już projekt klasy pilotażowej.

Dzieci i młodzież uczęszczający do Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żyrardowie przygotowali również występ artystyczny oparty na niemieckojęzycznych utworach, który na Pierwszej Damie wywarł duże wrażenie. – Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie do Państwa szkoły: szkoły niezwykłej – mówiła Agata Kornhauser-Duda podkreślając wzruszenie, jakie towarzyszyło jej podczas spektaklu. – Macie ogromne talenty! – zaznaczyła.

Pierwsza Dama pogratulowała też sukcesów żeńskiej drużynie koszykarskiej, która wygrała Finał Krajowy Mistrzostw Polski Energa Basket Cup. Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda spotkała się z dyrekcją i gronem pedagogicznym. Rozmawiała z nauczycielami o wprowadzanych w szkole innowacjach pedagogicznych, a także o inicjatywach mających w tym szczególnym 2018 roku uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Źródło
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close