Edukacja

Najlepsi ze stypendiami Premiera

W Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie 26 listopada najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żyrardowskiego otrzymali z rąk ministra Marka Suskiego i Kurator Mazowieckiego Aurelii Michałowskiej Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Są to uczniowie, którzy mają średnią zdecydowanie powyżej 5,00 i wzorowe zachowanie. Nasi uczniowie mają także wybitne osiągnięcia w licznych konkursach i olimpiadach. Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Nauczycielom dziękujemy za solidną pracę. Oto nagrodzeni uczniowie:

Roman Antolak – Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie

Uzyskał średnią ocen 5,14 i wzorowe zachowanie. Angażuje się w życie klasy i szkoły, a powierzone zadania wykonuje odpowiedzialnie. Wykorzystując swoją fotograficzną pasję prowadził dokumentację zajęć uczniów na Politechnice Warszawskiej oraz staże zawodowe w ramach projektu unijnego „Dobra energia dla Jedynki”. Zawód, który wybrał jest zgodny z jego technicznymi uzdolnieniami i zainteresowaniami. Uważa, że „Mechatronika to ciekawe zajęcie. Każdy układ mechatroniczny jest inny i służy do różnych celów. Praktyczna rzecz. Czuję, że to coś dla mnie”. Pasjonuje się kulturą i historią Japonii. Marzy o podróży do tego kraju, dlatego niedawno zaczął uczyć się języka japońskiego. Romek interesuje się również sportem, obecnie trenuje judo. W przyszłości chciałby studiować na Politechnice Warszawskiej i zawodową przyszłość związać z mechatroniką.

Michał Błaszczak – Zespół Szkół w Mszczonowie

Technik ekonomista, jednocześnie tegoroczny maturzysta. W ubiegłym roku szkolnym uzyskał średnią ocen 5,46 oraz następujące osiągnięcia: laureat Ogólnopolskiego Konkursu Great Poles, IV Konkursu Wiedzy o Prawie i Samorządzie Terytorialnym oraz Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH ACE. Jego zainteresowania to: język angielski, muzyka i gry komputerowe. Uczeń także pogłębia swoją wiedzę z zakresu ekonomii. Michał jest zaangażowany w życie szkoły o czym świadczy pełniona przez niego funkcja przewodniczącego samorządu uczniowskiego.

Marta Gospodarczyk – LO Zespół Szkół Nr 3 w Wiskitkach

W ubiegłym roku szkolnym uzyskała bardzo dobre wyniki w nauce, a średnia z wszystkich przedmiotów szkolnych wyniosła 5,0. Jak sama Marta często podkreśla, poza nauką interesuje się siatkówką i tej pasji od 8 lat poświęca każdą wolną chwilę. Zdobycie stypendium jest dla Marty ogromnym wyróżnieniem, ale również trampoliną do osiągnięć w przyszłości.

Franciszek Lemiesz – Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej

Średnia 5,44 oraz wzorowe zachowanie. Uczeń bierze udział w licznych działaniach edukacyjnych szkoły. W roku szkolnym 2017/18 brał udział w 2 projektach edukacyjnych: „Kto mu dał skrzydła? Biografia patrona w filmie tworzonym metodą animacji poklatkowej” oraz „Chemia w żywności – czy wiesz co jesz?”, realizowanych w ramach projektu unijnego „Akademia Kompetencji”. Franciszek prowadził szkolną uroczystość – Tydzień z Patronem. Zainteresowania: lotnictwo, nauki ścisłe, a w szczególności chemia.

Natalia Noceń – Technikum Zespół Szkół Nr 3 w Wiskitkach

Jej średnia ocen za rok szkolny 2017/2018 to 5,5. Ambitna, obowiązkowa– to cechy, które zagwarantowały Natalii sukces edukacyjny, w postaci podwójnego stypendium ( stypendium Prezesa Rady Ministrów i stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego). Pasją Natalii jest fotografia i języki obce.

Mateusz Sztrauch – LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żyrardowie

Jest zawodnikiem klubu sportowego z Konina. W roku 2018 podczas Mistrzostw Europy Mateusz wywalczył brązowy medal w sprincie drużynowym.

Sylwia Wasilewska – LO Zespołu Szkół Nr 2 w Żyrardowie

Za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie za rok szkolny 2016/2017 po raz pierwszy otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. W kolejnym roku szkolnym powtórzyła sukces, uzyskując średnią ocen 5,30. Sylwia chętnie służy pomocą kolegom i koleżankom. Aktywnie bierze udział w życiu artystycznym szkoły, konkursach recytatorskich. Jej pasją jest nauka.

Julia Wojtczak – Liceum Ogólnokształcące w Mszczonowie

Średnia ocen: 5,36 i zachowanie wzorowe. Otrzymane Stypendium Prezesa Rady Ministrów przeznaczę na dokształcanie się, zakup pomocy dydaktycznych, przygotowanie się do egzaminu maturalnego oraz przyszłych studiów. Jeśli wystarczy środków część przeznaczę na rozwój zainteresowań: muzyka, gra na gitarze, dobra książka, podróże. – mówi Julia Wojtczak.

Dominika Woźniakowska – Technikum Zespół Szkół Nr 2 w Żyrardowie

Dominika uczy się w zawodzie technik ekonomista, z którym wiąże swoją przyszłość. Osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce. W roku szkolnym 2018/2019 po raz drugi, za średnią ocen 5, 43 i wzorowe zachowanie, otrzymuje stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dominika chętnie bierze udział w konkursach przedmiotowych i niejednokrotnie zakwalifikowała się do etapu centralnego konkursów: Konkurs wiedzy o prawie pracy – edycja 2016/2017 oraz 2017/2018. W roku szkolnym 2017/2018 była stypendystką projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Dominika nie tylko osiąga wysokie wyniki w nauce, ale również angażuje się w życie szkoły. Jest przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Aktywnie uczestniczy w uroczystościach szkolnych i imprezach promujących szkołę w środowisku lokalnym.

Źródło
Powiat Żyrardowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close