Na sygnale!

Na dachu koguty, w aucie mężczyzna w „mundurze”. Pościg za policjantem-przebierańcem

Pościg policyjny w Grodzisku Mazowieckim. Zatrzymany kierowca ubrany był w mundur przypominający policyjny. Wcześniej – jak podają funkcjonariusze – miał zamontować na dachu samochodu sygnały świetlne w celu zatrzymania innych aut.

Informację o zdarzeniu otrzymał TVN24.pl. Według czytelnika, policjanci usiłowali zatrzymać kierowcę.

„Policjanci po tym, jak opel nie zatrzymał się do kontroli drogowej, podjęli pościg. Samochód uciekał w kierunku autostrady A2, przy dojeździe wjechał w ślepą ulicę. Mężczyźni wysiedli z samochodu i zaczęli uciekać pieszo” – napisał czytelnik TVN Warszawa.

Jak twierdzi, jeden z mężczyzn został zatrzymany, miał na sobie mundur przypominający policyjny. Dwóch innych nie udało się zatrzymać. Policjanci penetrują okolicę. Według naszych nieoficjalnych informacji, funkcjonariusze znaleźli ubranie przypominające umundurowanie policyjne.

– O godzinie 10.40 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pojazdu cywilnego używającego sygnałów świetlnych w celu zatrzymania innych pojazdów – potwierdza Monika Brodowska z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak opisuje, policjanci namierzyli samochód, jednak kierowca nie zatrzymał się do kontroli.

– Pościg trwał cztery minuty. Zatrzymany kierowca, 47-latek, ubrany był w strój przypominający policyjny. Trafił do policyjnej celi. Teraz wykonujemy czynności – tłumaczy Brodowska. Jednocześnie zaznacza, że trwają intensywne działania mające na celu zatrzymanie pozostałych mężczyzn.

Policjantka na tym etapie nie potwierdza, że z zatrzymanego auta uciekły dwie osoby.

Źródło
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,na-dachu-koguty-w-aucie-mezczyzna-w-mundurze-poscig-za-policjantem-przebierancem,263132.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close