Breaking NEWSCo słychać na mieście?

MOJ uruchamia „Wulkan Nadziei”

Miejski Ogród Jordanowski w Żyrardowie uruchamia telefon zaufania, z myślą o wszystkich, którzy potrzebują fachowej pomocy, by na nowo poukładać swoją codzienność w dobie zagrożenia koronowirusem. Akcja nosi tytuł „Wulkan Nadziei” i adresowana jest zarówno do dzieci, rodziców jak i osób starszych. Telefon zacznie działać już od 14 kwietnia.

„Pomysł uruchomienia telefonu zaufania narodził się pod wpływem rozmów z osobami zaprzyjaźnionymi z naszą placówką – mówi Małgorzata Strojek, Dyrektor MOJ. – W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że jest bardzo duża grupa ludzi, którzy darzą  naszą placówkę ogromnym zaufaniem i w chwilach emocjonalnego kryzysu, wybierają właśnie nasze numery telefonów. Tak powstała idea, by tego rodzaju wsparcie zinstytucjonalizować w formie telefonu zaufania, a tym samym  uczynić je z jednej strony bardziej profesjonalnym, a z drugiej – bardziej dostępnym dla wszystkich mieszkańców Żyrardowa i powiatu żyrardowskiego.”

„Wulkan Nadziei” świadczył będzie doraźną pomoc, oferując możliwość anonimowej rozmowy wszystkim, którzy napotykają na trudności i problemy, funkcjonując w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Począwszy od stanów lękowych wywołanych przez izolację, czy strach przed chorobą, poprzez kłopoty w relacjach ze współdomownikami, przemoc i agresję w rodzinie, po obawy podyktowane utratą źródeł utrzymania.

„Każdy problem może być przedmiotem rozmowy i z każdej sytuacji będziemy starali się wspólnie znaleźć jak najlepsze wyjście. Czasami zresztą wystarczy kogoś z empatią i uwagą wysłuchać, by powstrzymać narastającą frustrację – podkreśla Małgorzata Strojek. – Mamy nadzieję, że „Wulkan Nadziei” ułatwi nam także kontakt z potrzebującymi wsparcia dziećmi, którym w warunkach izolacji, zdecydowanie trudniej jest dziś funkcjonować
w rodzinach z problemami.”

Na początek telefon zaufania czynny będzie 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku)
w godzinach 8:00 – 18:00. Po drugiej stronie słuchawki, poza pracownikami Miejskiego Ogrodu Jordanowskiego, dyżurować będą specjaliści z zakresu psychologii, pedagogiki, czy prawa pracy. Projekt opiera się na zasadach wolontariatu.

 „Wulkan Nadziei” startuje w najbliższy wtorek, 14 kwietnia, pod numerem: 732 671 508.

  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close