Breaking NEWSCo słychać na mieście?Zalew Żyrardowski

Miasto znowu szuka restauratora – do wzięcia restauracja nad zalewem

Prezydent Wojciech Jasiński kolejny raz ogłosił przetarg ustny ograniczony na 20-letnią dzierżawę nowo wybudowanej restauracji z tarasem (razem 375m2) nad remontowanym zalewem żyrardowskim. Czynsz wywoławczy za miesiąc to 1162,95 zł. Jest to już drugi przetarg, w poprzednim przetargu w Życiu Żyrardowa ukazało się ogłoszenie przetargowe wykupione przez urząd miasta z czynszem wywoławczym 1162,95 zł ale za rok. Jak poinformowała nas sekretarz miasta był to błąd pisarski i wina leży po stronie urzędu.

Jedyna firma, która wpłaciła wadium w poprzednim przetaru to Artis Expres Sp. z. o. o. Firma ta ostatecznie nie zdecydowała się na udział i nie pojawiła się na przetargu.

Aby wziąć udział w postępowaniu przetargowym i otworzyć swoja restaurację nad zalewem przedsiębiorca musi posiadać 5-letnie doświadczenie w branży gastronomicznej. Co dziwne takich wymogów przy przetargu na restauracje w Resursie nie było, tam wygrała firma założona miesiąc wcześniej. Ponadto trzeba okazać zdolność finansową w kwocie nie mniejszej niż 200 tysięcy złotych. Wadium to 300 zł.

Więcej informacji: http://www.bip.zyrardow.pl/redir,4994?tresc=48948

Jeden komentarz

  1. Biznes w takim miejscu to ciężki orzech do zgryzienia nie wiem, czy komuś będzie się to opłacać oby tak, bo szkoda, by zalew nie zarabiał na siebie i tylko przynosił straty. To ile wreszcie ? 1162,95 zł za rok, czy za miesiąc? Jak za miesiąc to sporo i nawet nie wiadomo, czy to się w ogóle zwróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close