Breaking NEWSWybory Samorządowe

Marcin Rosiński zainaugurował kampanię prezydencką

Marcin Rosiński, to pierwszy kandydat na prezydenta Żyrardowa. W piątek 14 września rozpoczął swoją kampanię wyborczą.

Marcin Rosiński z własnego komitetu KWW Marcina Rosińskiego, oficjalnie ogłosił swój start w wyborach na Nowym Świecie, przy dawnej Stelli. Jak stwierdził kandydat, to miejsce nie jest przypadkowe, jest wręcz symboliczne, bo tu wszystko się zaczęło. W tym miejscu, swój początek miało nasze miasto i tu on – Marcin Rosiński zaczyna walkę o prezydencki fotel.Kandydat, otoczony liczną grupą młodych ludzi, przez kilkanaście minut rozmawiał z dziennikarzami, którym w rzeczowy sposób omówił główne punkty swojego programu wyborczego. Spotkanie inauguracyjne było przeznaczone dla dziennikarzy.

Marcin Rosiński zaczął od remontów dróg metodą gospodarczą, czyli tematu o który walczył w obecnej kadencji Rady Miasta, w której od 4 lat pełni rolę Przewodniczącego Rady Miasta.
Podczas pierwszego spotkania z mediami zasygnalizowane zostały także takie kwestie jak: poprawa jakości powietrza w mieście, utworzenie Centrum Aktywności Seniora, docelowy bezpłatny transport publiczny, stworzenie z Żyrardowa Miasta Kultury, Edukacji i Sztuki, budowa nowego przedszkola, poprawa stanu i standardu budynków mieszkalnych.

Na zakończenie inauguracji kandydat udał się w towarzystwie dziennikarzy do pobliskiej kawiarni, gdzie odbyła się pierwsza konferencja prasowa. Było sporo pytań i ciekawe odpowiedzi.

Jak zapowiedział Marcin Rosiński, było to pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie spotkanie z dziennikarzami podczas rozpoczynającej się kampanii wyborczej. Inauguracja całego komitetu KWW Marcin Rosiński, przedstawienie kandydatów na radnych odbędzie się na spotkaniu 21 września (piątek) o 16.30 w amfiteatrze na tyłach muzeum w Parku Dittricha.

Dodaj komentarz

Close
Close