Wydarzenia

Koncert z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński zaprasza wszystkie Babcie i Dziadków na „Recital Polskiej Piosenki”, który odbędzie się 21 stycznia 2018 roku, o godzinie 17:00, w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Żyrardowie (Plac Jana Pawła II nr 3, 96-300 Żyrardów).

Występują:
Emilia Klimczak, Sylwia Strugińska – solistki Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Krzysztof Gwiazda.
Bogna Dulińska fortepian, kierownik muzyczny, Akademia Muzyczna w Łodzi
Małgorzata Domańska skrzypce Filharmonia Łódzka
Zuzanna Niedzielak klarnet, aranżacja, Teatr Wielki w Łodzi
Aleksandra Strasińska flet Teatr Muzyczny w Łodzi
Sylwester Masłoń kontrabas Teatr Wielki w Łodzi
Arkadiusz Płaziuk wiolonczela Teatr Wielki w Łodzi
Zespół BognaBand, który tworzy sześcioro muzyków na stałe związanych z łódzkimi instytucjami kulturalnymi m.in. Filharmonią Łódzką czy Teatrem Wielkim w Łodzi, prowadzi bardzo ożywioną działalność koncertową od trzech lat. Występuje zarówno z projektami muzyki instrumentalnej, jak i towarzysząc znakomitym wokalistom. Repertuar jakim dysponuje jest bardzo rozległy- utwory sakralne, operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni patriotyczne, kolędy, jak również kompozycje muzyki popularnej. Zespół działa pod kierownictwem Bogny Dulińskiej- pianistki związanej z Akademią Muzyczną w Łodzi, natomiast aranży dokonuje klarnecistka i kompozytorka, Zuzanna Niedzielak. BognaBand to nie tylko gwarancja wysokiego poziomu artystycznego, to również przemyślana stylizacja pod kątem prezencji, no i wspaniała energia płynąca z pasji do muzyki.

RECITAL POLSKIEJ PIOSENKI to znane i lubiane polskie przeboje muzyki filmowej, piosenki oraz piosenki skomponowane przez Krzysztofa Gwiazdę do wierszy polskich poetów .W trakcie występu, artyści rozmawiają z publicznością, można powiedzieć, że
jest to swojego rodzaju dialog muzyczno–słowny, skracają dystans z widzami, co bardzo często prowadzi do wspólnej zabawy, śpiewu, a nawet… wspólnego tańca.
W programie usłyszymy: utwory muzyki filmowej z Vabank, Noce i Dnie, Walc z Trędowatej.

Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.
Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close