Na sygnale!Najważniejsze informacje!

Komendant Policji przeszedł na emeryturę

W piątek nastąpiło uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie inspektora Arkadiusza Zgieba. Swoje podziękowanie za służbę wyraził Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, przedstawiciele Starostwa Powiatu Żyrardowskiego, Urzędu Miasta Żyrardowa, władz samorządowych, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu, policjanci oraz pracownicy Policji.

W piątek w komendzie odbyło się uroczyste pożegnanie insp. Arkadiusza Zgieba, który pożegnał się ze służbą policyjną w związku z uzyskaniem pełnych praw emerytalnych. Na uroczystości zgromadzili się przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Starosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz, Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski, Zastępca Burmistrza Mszczonowa Halina Wawruch, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki Łukasz Boczkowski, Wójt Gminy Puszcza Mariańska Michał Staniak, Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka, Komendant Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie bryg. Tomasz Cybul, Dyrektor Zakładu Poprawczego w Studzieńcu Piotr Pawlik, Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu mł. insp. Dariusz Brzezicki, Przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie asp. Rafał Sałbut. Komendanta pożegnał również Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion oraz policjanci i pracownicy Policji żyrardowskiej komendy.

Goście zabrali głos dziękując za oddanie, siłę i upór w dążeniu do celu jakim jest bezpieczeństwo mieszkańców powiatu żyrardowskiego. Wszyscy podkreślili stałą gotowość do niesienia pomocy oraz rozwiązywania problemów przez Komendanta.

W imieniu policjantów Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu mł. insp. Dariusz Brzezicki w towarzystwie Przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie asp. Rafała Sałbuta pożegnał Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie wręczając na pamiątkę 29-letniej służby szablę z napisem: „ BÓG, HONOR, OJCZYNA” oraz odznaczając insp. Arkadiusza Zgieba medalem na 30-lecie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie w pierwszej kolejności podziękował swojej małżonce za wytrwałość i wyrozumiałość, następnie podziękował władzom samorządowym za pomoc okazaną podczas jego służby, za współpracę i bardzo dobre relacje. Dziękując policjantom i pracownikom Policji za pełnioną służbę złożył im również życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności osobistej i rodzinnej. Pogratulował mł. insp. Edycie Marczewskiej objęcia obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie.

Insp. Arkadiusz Zgieb zamykając policyjny rozdział swojego życia ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku oraz satysfakcji z godnego i rzetelnego wypełniania powierzonej mu misji służbie publicznej na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie żyrardowskim.

Źródło
KPP Żyrardów

Dodaj komentarz

Back to top button