Co słychać na mieście?

Kolejny przetarg w toku – Kantor

Przedmiotem zamówienia jest rewaloryzacja Kantoru z adaptacją na siedzibę Urzędu Miasta i multimedialnej biblioteki publicznej. Na oferty Miasto czeka do 17 sierpnia br. do godz. 10.00.

W Kantorze, po jego rewaloryzacji, skupione zostaną wszystkie wydziały Urzędu Miasta, które aktualnie mieszczą się przy Placu Jana Pawła II nr 1 i przy ul. Mireckiego 56.

Na parterze budynku powstanie Sala Ślubów.Ze względu na reprezentacyjny charakter, ma ona służyć również jako sala obrad Rady Miasta, miejsce odbywania konferencji prasowych, spotkań z mieszkańcami, warsztaty, wykłady czy spotkania dyskusyjne organizowane przez różne podmioty.

Usytuowane na pierwszym piętrze pomieszczenie dawnego kantorku, niezwykle ważne miejsce z punktu widzenia historycznego, w którym znajdują się dwa zabytkowe sejfy oraz komoda, przeznaczono na Izbę Pamięci.

Na parterze wprowadzono funkcję biblioteki, w której znajdą się czytelnia z wypożyczalnią dla dorosłych, sala multimedialna z dostępem do Internetu oraz czytelnia z wypożyczalnią dla dzieci.

Przewiduje się, że realizacja inwestycji, z uwagi na szeroki zakres prac i ich specyfikę, potrwa dwa lata.

Źródło: Urząd Miasta Żyrardowa

Close
Close