Na sygnale!

KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY ZATRZYMANI

Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista wśród nich miał prawie 2 promile i nie pamiętał jak znalazł się w jednej z miejscowości na terenie gminy Mszczonów.

W sobotę, w Mszczonowie drogówka rozpoczęła kontrolę kierowcy osobowego seata. Już chwilę po zatrzymaniu funkcjonariusze wyczuli od siedzącego za kierownicą 18-latka zapach alkoholu, a badanie alkomatem wykazało go ponad promil. Okazało się też, że młody mężczyzna nie miał w ogóle prawa jazdy, a samochód ważnych badań technicznych. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia 18-latek odpowie przed sądem.

Kolejnym zatrzymanym był 33-latek, którego drogówka zatrzymała na terenie Bartnik w niedzielę. Mężczyzna jechał fordem, a gdy policjanci przeprowadzali kontrolę poczuli od niego alkohol. Alkomat wskazał ponad pół promila, ale 33-latek odpowie nie tylko za przestępstwo z art. 178a KK, ale też za brak dokumentów wymaganych podczas kontroli.

W nocy z niedzieli na poniedziałek do jednego z domów na terenie gminy Mszczonów próbował dodzwonić się mężczyzna, pytając o drogę do Mszczonowa. Kobieta, która była sama w domu z dziećmi biorąc pod uwagę bardzo późną porę i upór dzwoniącego wezwała Policję. Funkcjonariusze na miejscu zastali kompletnie pijanego 39-latka, który siedział za kierownicą toyoty. Mężczyzna nie pamiętał jak znalazł się w tamtym miejscu, ale przyznał, że to on kierował samochodem. Pawie 2 promile alkoholu-tyle „wydmuchał” w alkomat kierujący toyotą. 39-latek stracił prawo jazdy, a samochód trafił na policyjny parking.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło
KPP Żyrardów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close