Edukacja

Kolejne sukcesy Dziecięcej Akademii Plastycznej z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świat mojej wyobraźni” został zorganizowany przez Pracownię plastyczna Miejskiego Domu Kultury  „Muflon” w Jeleniej Górze. Na konkurs wpłynęło 2000 prac z całej Polski. Wśród laureatów znalazła się Pola Tomaszewska,l.13 z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie (op. Bożena Liszewska), która otrzymała wyróżnienie.

Na  XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ja i Król Maciuś I” wpłynęło 751 prac z 90 placówek. W konkursie tym wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury Maja Dziadkiewicz l.7(op. Bożena Liszewska) otrzymała wyróżnienie. Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach był organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Karta świąteczna”. Iga Sieczka, l.6 ( op.Bożena Liszewska) została nagrodzonej w kategorii wiekowej 6 lat.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Niebo w kolorze – spotkanie z zorzą polarną” zorganizowany został przez Polską Fundację Sportu i Kultury ,oddział w Płocku. Na konkurs nadesłano 1606 prac  z 209 placówek. Wyróżnienie w postaci kwalifikacji do wystawy zdobyły: Kaja Stronias, l.10 i Hanna Mika, l.14  (op. Bożena Liszewska) Wałbrzyski Ośrodek Kultury był organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Anioły – muśnięcie skrzydeł” . W kategorii wiekowej 10 – 13 lat wyróżnienie otrzymała Urszula Karmusik, l.12 ( op.Zbigniew Kołaczek )

Po raz 7 Młodzieżowy Dom Kultur był organizatorem Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego „Świat dinozaurów”. Komisja konkursowa po przejrzeniu i ocenie 1569 prac płaskich – malarskich, rysunkowych i graficznych oraz 97 prac przestrzennych – ceramik i rzeźb przyznała wyróżnienia w postaci kwalifikacji do wystawy: Izabelli Łękarskiej, l.10, (op.Bożena Liszewska), Weronice Różewskiej, l.12, (op.Bożena Liszewska), Teodorowi Majchrzakowi, l. 6, (op. Agnieszka Kaźmierczak) i Hannie Mika, l. 14, (op. Bożena Liszewska)

Na XXVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Witaj gwiazdko złota” wpłynęło 576 prac z 22 placówek oświatowych i kulturalnych z 19 miejscowości z całej Polski. Jury przyznało nagrodę Aleksandrze Perzyna, l.13, wyróżnienie otrzymał Hieorhii Solianik, l.12. Wyróżnienie w postaci kwalifikacji do wystawy przyznano: Jakubowi Grzewińskiemu, l.8, Izabelli Łękarskiej, l.10, Hannie Mika, l.14,Oliwii Mówińskiej, l.10, Marii Pierc, l.10 i Kacprowi Zgorzalskiemu,l.12. Wszyscy laureaci pracują pod kierunkiem Bożeny Liszewskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close