Brak

Kolejne groźne potrącenie na przejściu dla pieszych

12 listopada po południu doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych 12-latka. Chłopiec trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ulica Limanowskiego w Żyrardowie jest miejscem, gdzie tylko w tym roku doszło do trzech zdarzeń, w których ranni zostali piesi.

Kierujący volkswagenem (34 lata) jadąc ul. Limanowskiego w stronę ul. 1-go Maja zauważył, że ktoś przebiega przez przejście dla pieszych. Mimo natychmiastowego hamowania doszło do potrącenia. Kierowca natychmiast udzielił pomocy poszkodowanemu. Chłopiec ze złamaniem ręki i stłuczeniami został przewieziony do szpitala w Warszawie. Policjanci ustalają dokładną przyczynę wypadku.

W momencie zdarzenia oprócz zmroku panowały złe warunki atmosferyczne: było mokro i ślisko, kierowca nie zdążył prawidłowo zareagować. 12-latek miał ciemne ubrania, co jeszcze zmniejszyło szanse na to, by kierowca zauważył go odpowiednio wcześnie. To już drugi w ciągu tygodnia wypadek w Żyrardowie, w którym poszkodowany został pieszy. Zarówno wcześniej zapadający zmrok jak i  pośpiech są złymi doradcami na drodze.

Do pieszych po raz kolejny apelujemy o używanie odblasków  nawet gdy nie jest to wymagane – ubrani na ciemno po zmroku nie jesteście widoczni!

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie / fot. maps.google.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close