Na sygnale!

KOLEJNA SENIORKA STRACIŁA OSZCZĘDNOŚCI

To już drugi w ciągu tygodnia przypadek, w którym starsza osoba padła łupem kobiet proszących o kartkę i długopis. Wczoraj seniorka straciła nie tylko biżuterię, ale też oszczędności. Kobiety, które ją okradły posłużyły się podstępem, najpierw wzbudzając jej zaufanie. Jedna z kobiet była w wieku około 20 lat, druga w wieku około 40 lat.

Wczoraj przed południem  w Żyrardowie na ul. Jedności Robotniczej dwie kobiety „upatrzyły” sobie 89-letnią żyrardowiankę, gdy ta wracała z zakupów. Chcąc wzbudzić jej zaufanie jeszcze przed wejściem do domu jedna z kobiet zaproponowała wniesienie zakupów do mieszkania po czym powiedziała starszej kobiecie, że idzie do sąsiadów. Po kilku minutach nieznajoma wróciła do mieszkania nestorki i poprosiła o pomoc w napisaniu wiadomości do sąsiadów, których nie zastała w domu. 89-latka chciała odwdzięczyć się za pomoc przy zakupach, więc zgodziła się na propozycję kobiety. Kiedy seniorka skończyła pisać okazało się, że w przedpokoju stoi druga kobieta, której wcześniej nie znała. Kobiety jak gdyby nigdy nic wyszły z mieszkania żyrardowianki, a ta dopiero po kilku godzinach  zorientowała się, że została okradziona z oszczędności i biżuterii.

Zarówno to jak i zeszłotygodniowe zdarzenie pokazuje, że oszuści wykorzystują nadal proste metody, jednak coraz częściej starają się wzbudzić zaufanie swoich „ofiar”. Kolejny raz apelujemy o ostrożność w przypadkach, gdy do naszych mieszkań przychodzą nieznane nam osoby, nie wpuszczajmy ich do środka i zawsze zamykajmy drzwi.

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat powyższych zdarzeń proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żyrardowie tel.: 46 858 22 00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close