Na sportowo!

Katowice szczęśliwe dla Idy

Zwyżkująca forma żyrardowskiej badmintonistki Idy Wiśniewskiej pozwoliła jej na zdobycie złotego i brązowego medalu w prestiżowym turnieju rozegranym w przedświąteczny weekend w Katowicach.

W stolicy Górnego Śląska rozegrany został kolejny, tym razem największy w historii polskiego badmintona turniej z cyklu Grand Prix Polski w kategorii juniorów, juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych w badmintonie, w silnej obsadzie międzynarodowej.

Na starcie stanęło w sumie 396 zawodniczek i zawodników z Niemiec, Słowacji, Czech i Polski. Rywalizacja toczyła się aż na 14 badmintonowych kortach, na których w ciągu 3 dni rozegrano 838 pojedynków. 

W grze singlowej nasza juniorka Ida Wiśniewska nie miała sobie równych, szybko wygrała mecze w fazie grupowej. Trochę kłopotów sprawił jej mecz ćwierćfinałowy z Aleksandrą Pająk, gdzie przy stanie 1:1 w setach Ida w pewnym momencie przegrywała trzeciego seta  14:19. Przeciwniczce brakowało 2 punktów do wygrania meczu. Doświadczenie naszej zawodniczki sprawiło, że potrafiła skupić się na walce i nie oddać do końca meczu już żadnego punktu zdobywając pod rząd 7 kolejnych punktów i wygrywając ostatecznie trzeciego seta 21:19. Mecz półfinałowy (przeciwko Magdalenie Kulskiej) i finał (przeciwko Martynie Pietrzak) rozegrane następnego dnia zawodów nie sprawiły już takiego problemu żyrardowiance, oba wygrała w pięknym stylu stając na najwyższym stopniu podium i zdobywając pierwsze złoto w tym trudnym dla niej sezonie, związanym ze zmianą klubu, trenera, szkoły i miejsca zamieszkania.

W grze podwójnej Ida wraz z partnerką Agnieszką Forytą również bez problemu wyszły z grupy wygrywając w dwóch setach wszystkie mecze grupowe i tym samym kwalifikując się do półfinału. W meczu półfinałowym trochę zabrakło szczęścia i ogrania się dziewczyn ze sobą na co dzień (obie trenują w różnych klubach), co nie pozwoliło na odpowiednie wykończenie rozgrywanych setów. Mecz był zacięty, walka z przeciwniczkami szła punkt za punkt, by w końcu na przewagi zakończyć się na korzyść rywalek: Magdaleny Kulskiej i Zuzanny Parysz (obie z UKS Bieruń) stanem 20:22,21:23. Tym samym Ida z Agnieszką  o włos przegrały prawo gry w finale zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Był to kolejny już w tym sezonie znakomity występ badmintonistki Idy Wiśniewskiej na turnieju o randze międzynarodowej. Cieszy to przede wszystkim najbardziej samą zawodniczkę, gdyż ciężka praca i poświęcenie zaczynają przynosić owoce.

 

Źródło: Urząd Miasta Żyrardowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close