Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Już jutro sesja absolutoryjna. Głosowanie w dalszym ciągu niepewne

Już jutro od godziny 9:00 w Resursie zacznie się jedna z ważniejszych sesji w tym roku a być może nawet w całej obecnej kadencji samorządowej – Rady Miasta zagłosuje w sprawie absolutorium Prezydenta Wojciecha Jasińskiego z wykonania budżetu za rok 2017. Takie głosowania odbywają się rokrocznie, ale tym razem radni zamierzają pokazać żółtą kartkę Prezydentowi i zagłosować przeciwko.

Już trzy tygodnie temu Komisja Rewizyjna zdecydowała, że nie poprze absolutorium. Jutro się okaże jak zdecyduje cała Rada Miasta. Radni wątpliwości co do działań Prezydenta mają sporo, ale w pierwszym szeregu stoją nieprawidłowości w finansowaniu TVŻ. Magistrat cały czas nie wydał oświadczenia w tej sprawie a od publicznego odczytania protokołu zespołu kontrolnego minął prawie tydzień. Głos zabrało za to Stowarzyszenie Chcemy Wiedzieć, które apeluje do wszystkich Radnych do zjednoczenia i nie udzielanie Prezydentowi poparcia.

Absolutorium za 2015 rok zostało przyjęte większością głosów – 13 za, 3 przeciw, 1 wstrzymujący się. Za rok 2016 było to już 12 głosów za, 4 wstrzymujących i 4 przeciw.

Jak Radni zagłosują w sprawie absolutorium za rok 2017 dowiemy się  jutro.

Zawiadomienie o sesji:

Niezmiennie transmisję na żywo można oglądać w internecie na kanale youtube Rady Miasta Żyrardowa (https://www.youtube.com/channel/UCbXIjuAhlXQjqdyiHl20yVw)

Miłego odbioru !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close