Co słychać na mieście?

„Jedyne takie miejsce” – Radiowa Jedynka w Żyrardowie

W najbliższą sobotę 20 maja w ramach audycji „Jedyne Takie Miejsce” Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzą Żyrardów. Na radiową wycieczkę Program 1 Polskiego Radia zaprasza w sobotę w godz. 9.00-11.00 oraz 14.00-15.00.

Tym razem w ramach audycji „Jedyne takie miejsce” Program 1 Polskiego Radia odwiedzi wyjątkowe, unikalne, miasto na Mazowszu – Żyrardów. To jedyne w Europie, zachowane niemal w całości, miasto przemysłowe z XIX wieku,  z charakterystycznymi budynkami z czerwonej cegły. Słyszałem, że ci, którzy budowali Żyrardów chcieli stworzyć miasto idealne, sprawdzimy czy im się to udało – zapowiadają audycje Monika Tarka i Robert Kilen. Dziennikarze Jedynki nie tyko zaproszą na spacer ulicami Żyrardowa – miasta słynącego z produkcji lnu, ale też spróbują wniknąć w jego tajemnice. Czy to prawda, że w Żyrardowie miał miejsce pierwszy na naszych ziemiach strajk powszechny? Dlaczego kościół ma wspaniały dzwon, który nie dzwoni? Skąd wędrują łosie spod Żyrardowa i jak gra się na łyżkach? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiedzą się państwo z sobotniego programu „Jedyne takie miejsce”.

 

„Jedyne Takie Miejsce” przybliża piękno Polski. Daje okazję do pełnej przygód podróży bez opuszczania domu. Dziennikarze Radiowej Jedynki: Roman Czejarek, Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzają co tydzień miejsca jeszcze nie odkryte, bądź te, które nie wiadomo czemu zostały zapomniane. W programie poznajemy fascynujących ludzi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsca w którym żyją. Warto włączyć Jedynkę w sobotę o 9.00 rano, żeby przekonać się jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak bogatą mamy historię i jak wiele można „zobaczyć”, słuchając radia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close