Na sygnale!

Jedna interwencja – dwoje zatrzymanych

W ostatnią  środę  (24 stycznia) w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie został powiadomiony o tym że na terenie gminy Wiskitki nieznany mężczyzna przewrócił się na przejściu dla pieszych tuż przed nadjeżdżający pojazd. Dzięki czujności kierowcy nie doszło do najechania na leżącego 46 – latka. A przejeżdżająca również w tym czasie karetka pogotowia udzieliła mężczyźnie pierwszej pomocy, który jak się później okazało nie odniósł żadnych obrażeń. Po dotarciu patrolu ruchu drogowego okazało się, że problemy z równowagą mężczyzny spowodowane były jego stanem nietrzeźwości. Ponad to ustalono, że  wobec tego mężczyzny Sąd Rejonowy w Żyrardowie wcześniej już zastosował zastępczą karę aresztu w wymiarze 5 dni. Jak się okazało już za chwilę, to nie był jeszcze koniec.

Następnie do policjantów podbiegła kobieta, która oświadczyła że jest partnerką 46 – latka i chciała zabrać go do domu. Po wylegitymowaniu okazało się że 44 – letnia kobieta również poszukiwana jest na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Żyrardowie.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna mieli prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. A teraz swoją karę odbywają w zakładzie karnym.

Źródło
Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close