Breaking NEWSNa sygnale!

Grodzisk Mazowiecki. Policja szuka 5-letniego Dawida Żukowskiego

Grodziscy policjanci poszukują 5-letniego Dawida Żukowskiego. W środę, około godziny 17, ojciec zabrał chłopca z domu i odjechał w nieznanym kierunku. Po czterech godzinach, policjanci dostali zgłoszenie, że mężczyzna nie żyje. Chłopca na razie nie udało się odnaleźć.

Policja prowadzi poszukiwania od północy. Do tej pory nie jest znane miejsce pobytu dziecka.

– Wczoraj około 17 Dawid Żukowski wyszedł  ze swoim ojcem z miejsca zamieszkania i od tamtej pory nie był przez nikogo widziany. Niestety, kilka minut przed godziną 21 mieliśmy informację, że nie żyje ojciec dziecka i od północy rozpoczęły się poszukiwania chłopca – powiedział w czwartek na antenie TVN24 Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

– Dawid może znajdować się bez opieki osoby dorosłej, dlatego bardzo ważne są dla nas każde informacje – zaapelował rzecznik.

Szara skoda fabia

Marczak przekazał również, że chłopiec mógł poruszać się z ojcem szarą skodą fabią o numerze rejestracyjnym WGM01K9 na odcinku drogi Grodzisk – Okęcie. – Nie wiadomo w jakim kierunku odjechali, ale wiele wskazuje na to, że są to okolice właśnie Grodziska albo Okęcia. Na tym odcinku drogi skupiają się nasze poszukiwania – doprecyzował.

Dodał, że chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. – Ten strój nie musi być cały czas aktualny, ale w tym ubraniu widziany był ostatni raz – zaznaczył Marczak.

– W poszukiwaniach biorą udział zarówno policjanci z Grodziska, jak i z prewencji, przy wsparciu straży pożarnej. Wykorzystywane są psy tropiące, drony. Cały czas trwają intensywne działania. Każda informacja w tej sprawie jest istotna – jeszcze raz podkreślił rzecznik.

Proszą o kontakt

 

Każdy, kto wie coś o miejscu pobytu dziecka i może pomóc w jego odnalezieniu, powinien zgłosić się na policję. Zgłoszenia, nawet te anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim pod numerem telefonu: 22 755 60 10 (-11,-12,-13).

Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Źródło
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/

Dodaj komentarz

Close
Close