Breaking NEWSNa sportowo!

Gosia Rdest wygrywa na Hungaroringu

Gosia Rdest zaliczyła fantastyczny powrót na tor po wakacyjnej przerwie. Na torze Hungaroring w Budapeszcie wygrała piątą rundę GT4 European Series. Na liście startowej przedostatniej rundy tegorocznych mistrzostw GT4 European Series znalazło się 45 samochodów. Gosia Rdest reprezentuje barwy zespołu Phoenix Racing. O kolejne punkty walczyła za kierownicą Audi R8 LMS GT4, które dzieli ze swoim zmiennikiem Cedrikiem Freiburghausem.

Hungaroring to tor Formuły 1 w klasycznym, starym stylu. Nitka o długości 4.381km znajduje się na obrzeżach Budapesztu. Tor jest wąski i kręty, a przez to trudny technicznie. Wyprzedzanie jest tu bardzo utrudnione, choć historia Grand Prix Węgier pamięta wyścig, który wygrał startujący z 12. pozycji Nigel Mansell. Hunagoring słynie z mało przyczepnej nawierzchni. Wyboista i nierówna, stawia przed zawodnikami duże wymagania. Ponadto, na tor codziennie nawiewany jest piasek, przez co jest jeszcze bardziej śliski.

Pierwsze Grand Prix Węgier odbyło się tutaj w 1986 roku. Węgierski tor był pierwszym obiektem Formuły 1 zbudowanym za żelazną kurtyną. Na początku lat 80. prezydent i szef Formula One Administration Bernie Ecclestone postanowił zorganizować Grand Prix w jednym z państw z bloku wschodniego. Po nieudanych negocjacjach ze Związkiem Radzieckim, Chinami i Jugosławią wybór padł na Budapeszt. I był to strzał w dziesiątkę. Konstrukcja powstała w rekordowym dla Formuły 1 tempie ośmiu miesięcy, a pierwsze zorganizowane tu zawody oglądało aż 200 tys. kibiców!

Ciekawostką dla polskich kibiców może być fakt, że w lutym 2009 roku oddano dodatkową trybunę, której patronem został Robert Kubica – Kubica Grandstand.

Źródło
rallyandrace.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close