KulturalnieWydarzenia

Fotografie Kuby Stępnia w Galerii FOPA

Galeria FOPA zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Kuby Stępnia ,,MANA”. Mana to energia, która przenika cały materialny świat w całej różnorodności. Według tradycyjnych polinezyjskich wierzeń jest to siła natury, która manifestuje się we wszystkim co istnieje. Wernisaż oraz spotkanie autorskie w Galerii FOPA 22 marca, o godz. 19.00.

Industrializm i konsumpcjonizm pozbawiły nas wrażliwości na bogactwo rzeczywistości, która kryje się pod powierzchnią tego, co widzialne na pierwszy rzut oka. Sprawił, że zadowalamy się prostymi rozwiązaniami, choć jednocześnie czujemy, że czegoś nam brakuje.

Cykl Kuby Stępnia za pomocą fotografii próbuje przekraczać granice ludzkiej percepcji, poszukuje esencji przestrzeni, przedmiotów i ludzi.

Kuba Stępień (ur. 1997) – fotograf i artysta wizualny mieszkający w Łodzi. Absolwent Akademii Fotografii w Krakowie. Debiutował w Sekcji ShowOFF na Miesiącu Fotografii w Krakowie w 2018 roku. W czerwcu 2019 pokaże swój najnowszy projekt podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii FOTOFESTIWAL w Łodzi.

Galeria FOPA mieści się w Żyrardowie przy ul. Słowackiego 7/1.

Źródło
UM Żyrardów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close