Breaking NEWSWybory Samorządowe

Ewa Kakiet Springer kandydatem na Prezydenta Żyrardowa

Ewa Kakiet Springer jest pierwszą i najprawdopodobniej jedyną kandydatką na Prezydenta Miasta Żyrardowa. Pani Ewa startuje z ramienia komitetu wyborczego Krzysztofa Rdesta.
Jest to na pewno spora niespodzianka dla żyrardowskich samorządowców, ponieważ pani Ewa do tej pory z lokalną polityką żyrardowską nie miała nic wspólnego, ale to może być jej bardzo poważny atut.

Konferencja prasowa:

Kilka faktów z życia pani Ewy Kakiet Springer:

Rodowita Żyrardowianka. Rodzina mieszkająca i pracująca w Żyrardowie od trzech pokoleń. Uczeń szkoły podstawowej nr. 6 Absolwent żyrardowskiego „Elektryka”.

Od 1995 wykładowca na wyższych uczelniach; Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Europejski, Collegium Civitas, Uniwersytet w Białymstoku, Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu. Obecnie Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie.

Absolwentka UW; Uniwersytetu Alberta w Kanadzie oraz Instytutu Lingwistyki Stosowanej przy UW.

(1985-1990) Dyrektor programów w prywatnych instytucjach edukacyjnych w USA.
(1990-1992) Specjalista d.s. Zarządzania Jakością w Departamencie Oświaty Specjalnej Rządu Kalifornii.
(1992-95) Członek Zespołu Doradców ds. Strategii Rynku Pracy przy biurze Gubernatora Kalifornii.
(1995-1999) Członek Korpusu Dyplomatycznego Rządu Federalnego USA. Akredytowana przy Ambasadzie USA w Warszawie.
(1998 – 2001) Prezydent polskiego oddziału waszyngtońskiej Fundacji „Citizens Democracy Corps” (Obywatele na Rzecz Demokracji).
(1999-2008) Ekspert Banku Światowego ds. rynków pracy, lokalnego rozwoju ekonomicznego oraz restrukturyzacji przemysłu ciężkiego.
(1999-2008) Prezes American Bistro Poland, firmy hotelarsko-gastronomicznej.
Od 2008 Niezależny konsultant w zakresie zarządzania, tworzenia strategii rozwoju oraz współpracy gospodarczej z podmiotami zagranicznymi dla MiŚP.
Od 2016, Doradca Zarządu Firmy EMKA S.A.

Prezenter na międzynarodowych konferencjach.
Autor i współautor licznych publikacji i artykułów na temat problematyki rynku pracy, edukacji, zarządzania i przemian społeczno-ekonomicznych.
Częsty gość programów publicystycznych Stanach Zjednoczonych oraz tematyce społeczno-gospodarczej w programach telewizyjnych i radiowych.
Konferansjer estradowy.
Autor prozy, poezji i tekstów piosenek. Tłumacz publikacji naukowych, Dyrektor Rady Programowej Stowarzyszenia „Wspólnota Tartak Brzózki”.
Skarbnik, Polskie Stowarzyszenie Prointegracyjne EUROPA.
Członek Rady Przedsiębiorczych Kobiet przy Radzie Biznesu Forum Zjednoczonych Emiratów i Europy Biznes Cluster Development Poland.
Laureatka licznych nagród m.in.
Nagroda Rządu RP „Za udział w budowie więzi ekonomicznych i kulturowych między Kalifornią i Polską” (1994),
Nagroda Międzynarodowej Organizacji Specjalistów ds. Zatrudnienia (IPES, 1994).
Nagroda Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej „Za pomoc i osiągnięcia w tworzeniu państwowych urzędów pracy w Polsce” (1997),
Nagroda Sekretarza Rządu Federalnego USA „Za wybitne osiągnięcia i zasługi w zakresie realizacji programu restrukturyzacji rynku pracy w Europie Wschodniej” (1998).

2 komentarzy

  1. Wygląda na to, że Pani Ewa przekazuje swój punkt widzenia w sposób szczery, a to już dużo. Prawie jestem zdecydowany na poparcie w drugiej turze wyborów. Męczy mnie jednak to, że w I turze pod lokalami wyborczymi na ul Armii Krajowej oraz Moniuszki od piątku, a szczególnie w dniu wyborów do godziny 21.15 stały samochody reklamujące Panią Ewę, i to ma się nijak do treści zawartej w artykule „Brudne metody kampanii wyborczej”. Liczę na komentarz
    Ps. były interwencje w tej sprawie w dniu wyborów do Straży Miejskiej i Policji, bezskuteczne i dziwne jest to że samochody odjechały 15 minut po zamknięciu lokalu wyborczego.

  2. Naprawdę sporo sukcesów… A ja wczoraj pod budką z piwem wychwalałam się psiapsiółce, że w gimnazjum zawsze byłam w pierwszej trójce w rzutach piłką lekarską… Gocha, miałaś rację, to żaden sukces… Zwłaszcza, że nas pięć dziewuch było w klasie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close