Na sygnale!

Dwoje seniorów uniknęło utraty oszczędności. Uwaga na oszustów

Wczoraj do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie w 10 minutowym odstępie wpłynęły informacje o dwóch usiłowaniach oszustwa metodą „na policjanta” lub „na prokuratora”. Na szczęście żyrardowscy seniorzy wykazali się sprytem i informacje o wypadkach najbliższych sprawdzili.

Po kilku miesiącach wolnych od tego typu przestępstw, oszuści znów podjęli próby wykorzystania seniorów z powiatu żyrardowskiego. Około godziny 10:00 seniorka odebrała telefon, podczas którego mężczyzna podający się za policjanta lub prokuratora powiedział, że jej syn spowodował wypadek i jest przesłuchiwany oraz potrzebne jest 20 tysięcy złotych. Kobieta powiedziała, że ma limit w banku i nie może wypłacić takiej kwoty. W tym czasie mąż kobiety przyszedł do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie i powiadomił o całej sytuacji funkcjonariuszy. Kilka minut później do mężczyzny mieszkającego w Żyrardowie również zadzwonił telefon, legenda była bardzo podobna – wypadek spowodowany przez bliską osobę i żądanie pieniędzy na wykupienie. Początkowo senior zgodził się na przekazanie 20 tysięcy złotych, jednak powiedział rozmówcy, że jeszcze musi zadzwonić do rodziny. Mężczyzna zadzwonił do wnuczki, która natychmiast powiadomiła Policję.

To kolejne dwie osoby, które dzięki znajomości postępowania w takiej sytuacji i świadomości zagrożenia uniknęły straty oszczędności. Pamiętajmy, że najprostszym sposobem na zweryfikowanie „historii” przekazanej przez telefon jest kontakt z najbliższą jednostką Policji lub kimś z rodziny.

Apelujemy do wszystkich wnuczków, wnuczek i dzieci seniorów, aby przekazywali ostrzeżenia swoim najbliższym, to może ustrzec ich przez oszustwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close