Edukacja

Drużyna SP 7 wicemistrzem Mazowsza

Drużyna „Siódemki” została wicemistrzem Mazowsza podczas XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zespół w składzie: Adriann Kostrzewa, Julia Misiak i Kacper Misiak pod opieką p. Agnieszki Galińskiej reprezentował rejon warszawski w II grupie wiekowej.

Dnia 22 maja 2019r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 w Warszawie-Ursusie, odbył się Finał Wojewódzki Mazowsza XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy, Automobilklub Polski, Komendę Główną Policji, Komendę Stołeczną Policji, Wydział Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu, Kuratorium Oświaty w Warszawie, Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej. Sędzią Głównym Finału był podinspektor Stanisław Popiel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

W finale wojewódzkim udział wzięło po 12 najlepszych drużyn, reprezentujących rejony województwa mazowieckiego: warszawski, płocki, ciechanowski, radomski, ostrołęcki i siedlecki w dwóch kategoriach wiekowych (do 12 lat i powyżej 12 lat). Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 7 im. H. Sienkiewicza w Żyrardowie w składzie: Adriann Kostrzewa, Julia Misiak i Kacper Misiak pod opieką p. Agnieszki Galińskiej reprezentowała rejon warszawski w II grupie wiekowej. W ramach turnieju uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także doskonałymi umiejętnościami jazdy rowerem startując w pięciu konkurencjach: z wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się na skrzyżowaniach, przejechania skomplikowanego toru przeszkód, przejechania miasteczka ruchu drogowego wyposażonego w znaki pionowe i poziome oraz wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Walka nie była łatwa, ponieważ szkoły reprezentowali najlepsi. Zaangażowanie i wiele godzin pracy teoretycznej jak i praktycznej zaowocowało tytułem wicemistrza Mazowsza. Do uzyskania pierwszego miejsca, a tym samym zakwalifikowania się do finału krajowego zabrakło uczestnikom jedynie 1 punktu. Należy zaznaczyć, że drużyna Szkoły Podstawowej Nr 7 im. H. Sienkiewicza w Żyrardowie już czwarty raz znalazła się w ścisłym finale wojewódzkim, a dwa lata temu zakwalifikowała się do finału krajowego, jako pierwsza i jedyna w historii Żyrardowa.

Ogromnym sukcesem jest również fakt, iż Kacper Misiak uzyskał tytuł najlepszego zawodnika na Mazowszu w kategorii indywidualnej. Uczestnikom i opiekunowi drużyny gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Źródło
Urząd Miasta Żyrardowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close