Wybory Samorządowe

Druga tura – jeszcze jest czas na Wasz głos

Gdy zaczęto składać mi dzisiaj pierwsze gratulacje z tytułu drugiej tury zapytano mnie czy się cieszę. Odpowiedziałam, że czuję jednocześnie radość i niedosyt. Że czuję się trochę tak jak gdybym kogoś zawiodła. Zapytano dlaczego? Odpowiedź jest prosta cieszę się bo zaufało mi wielu mieszkańców, którzy oddali na mnie swój głos. Przychodzili na spotkania, zadawali pytania. Czasami ostrzej, czasami łagodniej. Dzięki internetowi uczestniczyli w cotygodniowych spotkaniach „live”. Jedni zadawali pytania, inni krytykowali, jeszcze inni nie dowierzali. Wielu komunikowało się ze mną za pomocą mojej strony internetowej.
I podobnie jak w czasie spotkań „live” jedni byli mili i wspierający inni mniej, ale byli, uczestniczyli mogłam ich choć trochę poznać, zapytać czego chcą czego oczekują. Miałam poczucie kontaktu.

Dlaczego zatem czuję niedosyt? Bo w głosowaniu nie wzięło udziału ponad 14 tysięcy osób uprawnionych do głosowania. Czuję niedosyt bo nie wiem co myśli, czuje i czego chce dla naszego wspólnego przecież miasta, 48 procent kobiet i mężczyzn, którzy tu mieszkają. To tak jak gdyby co drugiej osobie, którą mijam na ulicy był obojętny los miasta, a przecież wiem, że tak nie jest. Wiem, że to jest także ich miasto, że na pewno mają swoje zdanie na temat tego co i jak powinno się tutaj dziać. Bardzo chcę to zdanie poznać, bo przecież żaden prezydent nie chciałby, a przynajmniej ja jeśli nim zostanę nie chcę wiedzieć jedynie tego, co myśli połowa mieszkańców. Chcę wiedzieć czego chcą, co myślą i jakiej chcą przyszłości dla naszego miasta wszyscy jego mieszkańcy, a jeśli nie wszyscy, to przynajmniej maksymalna ich liczba.

Zaczyna się druga tura wyborów. Już wiemy, kto zasiądzie w Radzie Miasta. Wiemy jak zagłosowało ponad 16 tysięcy osób, ale ja wciąż nie wiem co myślą i czego oczekują Ci, którzy nie głosowali w pierwszej turze. Bardzo chcę to wiedzieć, bo jeśli wygram wybory na urząd prezydenta to głos każdego mieszkańca będzie dla mnie jednakowo ważny, po prostu najważniejszy. Razem jako wszyscy mieszkańcy jesteście sercem tego miasta i każdy z Was, każda osoba i każda rodzina jest najważniejsza. Dlatego proszę potraktujcie drugą turę wyborów jako okazję do tego, aby głos każdego z Was został usłyszany. Zapraszam na moją stronę Ewa Springer-Kakiet Kandydatka na Prezydenta Żyrardowa, na spotkania „live”
w internecie, które będą ogłaszane na stronie i na spotkania bezpośrednie, które również będą ogłaszane na stronie. A jeśli spotkamy się na ulicy, to bardzo proszę podejdźcie do mnie, ja się jedynie ucieszę z możliwości rozmowy z Wami. Czasu mamy mało – proszę potraktujcie drugą turę wyborów jako Wasz czas na to aby Wasz głos został usłyszany.

Ewa Springer-Kakiet Kandydatka na Prezydenta Żyrardowa

Źródło
Materiał wyborczy finansowany przez KWW Krzysztofa Rdesta Ty Jesteś Najważniejszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close