Co słychać na mieście?

Dofinansowania kosztów wymiany pieca centralnego ogrzewania

W tym roku po raz pierwszy mieszkańcy Żyrardowa mieli możliwość otrzymania z budżetu miasta dofinansowania kosztów wymiany pieca centralnego ogrzewania używającego paliw stałych na bardziej ekologiczny – gazowy. Przeznaczona na ten cel kwota w tegorocznym budżecie miasta to 500 000 zł. To nie koniec działań Miasta w tym zakresie, program będzie kontynuowany w 2019 roku.

Uchwałą Rady Miasta z listopada 2017 roku określone zostały zasady udzielania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła, w ramach ograniczania niskiej emisji na terenie Miasta Żyrardowa. W pierwszym roku funkcjonowania programu do ratusza wpłynęły 94 wnioski, z czego 65 z nich zostało rozliczonych poprawnie i obecnie wypłacane są ostatnie dotacje. W przypadku około 14 gospodarstw – jak informują beneficjenci – wymiana nie zostanie przeprowadzona w tym roku, ponieważ dostawca gazu nie zdążył podłączyć nieruchomości do sieci gazowej w wyznaczonym terminie, w związku z powyższym prace zostaną zrealizowane
i rozliczone w przyszłym roku.

– Oczywiście cieszę się z tak dużego zainteresowania tym programem. To sygnał dla mnie, że mieszkańcy Żyrardowa czują potrzebę dbania o środowisko naturalne. Program będzie kontynuowany w następnym roku. Tym samym zachęcam wszystkich mieszkańców posiadających źródło ciepła na paliwa stałe o wzięcie udziału w tym programie. To inwestycja nie tylko w dom, ale również w zdrowie każdego z nas – mówi Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Nowy program rozpocznie się od początku 2019 roku. Już wtedy można składać wnioski o dofinansowanie. Wiele na to wskazuje, że ratusz przeznaczy na to zadanie kwotę porównywalną do tegorocznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close