Breaking NEWSCo słychać na mieście?

Dobiegają końca prace remontowe Klubu Seniora

W budynku przy ul. Waryńskiego 1 dobiegają końca prace remontowe mające na celu adaptację pomieszczeń na potrzeby Klubu Seniora, który już niedługo rozpocznie działalność w ramach projektu pn. „Żyrardów stawia na seniorów”. Na realizację szerokiej gamy usług i działań w ramach tego projektu Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 685 503,00 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, co stanowi 93 proc. wartości całego projektu.

Żyrardowscy seniorzy będą mieli do swojej dyspozycji miejsce spotkań i integracji, a jednocześnie miejsce oferujące szeroką gamę usług, świadczeń i zajęć. Oferta ta będzie całkowicie bezpłatna.

Planowanych jest tu szereg zajęć indywidualnych oraz grupowych integrujących żyrardowskich seniorów. Zajęcia z rehabilitantem, psychologiem, psychiatrą, czy dietetykiem będą odbywały się indywidualnie. Każdy senior może liczyć na bezpośredni kontakt ze specjalistą. Budżet projektu zakłada także zajęcia grupowe, a wśród nich muzykoterapia, konsultacje z prawnikiem, zajęcia taneczne, fitness, nordic walking, plastyka, treningi pamięci, zajęcia florystyczne, nauka obsługi komputera, joga, spotkania z farmaceutą, czy prelekcje dotyczące pielęgnacji ciała. Poza zajęciami stacjonarnymi planowane są też wycieczki.

W pomieszczeniach przeznaczonych na Klub Seniora wykonana została nowa instalacja elektryczna, teletechniczna i sanitarna. Wyposażono sanitariaty, dostosowując je do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażone zostało również pomieszczenie kuchenne. Wyremontowano podłogi, ściany, sufity i parapety. Wymieniono drzwi, bądź poddano je renowacji. Dostosowano pomieszczenia do nowych funkcji, w tym m.in. do terapii indywidualnej. Prace wykonuje, wyłoniona w drodze zapytania ofertowego, firma KAL-FAM z Puszczy Mariańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close