Co słychać na mieście?Wydarzenia

Czy potrzebujemy współpracy organizacji pozarządowych w powiecie?

Grupa stowarzyszeń z powiatu żyrardowskiego zaprasza do udziału w seminarium animacyjnym pt. „Czy potrzebujemy współpracy organizacji pozarządowych w powiecie żyrardowskim?”. Spotkanie odbędzie się 10 grudnia w godzinach 16.00 – 18.00 w sali konferencyjnej Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Celem spotkania jest prezentacja idei powołania federacji organizacji pozarządowych w powiecie żyrardowskim.

Stowarzyszenia i fundacje w powiecie żyrardowskim współpracują w różnych działaniach od lat. Ostatnim ważnym działaniem była organizacja Festiwalu Dobroczynności, w którym wzięło udział 20 podmiotów pozarządowych. Dzięki poznaniu się i wymianie doświadczeń zrodził się pomysł powołania wspólnego stowarzyszenia, które będzie wspierało organizacje pozarządowe z powiatu żyrardowskiego, promowało i było rzecznikiem wobec m.in. władz lokalnych i biznesu. Podczas spotkania przedstawione zostaną podstawowe informacje o federacjach organizacji pozarządowych i plany żyrardowskich organizacji. Uczestnicy będą mogli poznać w praktyce działanie podobnej federacji z powiatu sochaczewskiego. Spotkanie odbywa się dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem BORIS z Warszawy.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji z powiatu żyrardowskiego oraz innych osób zainteresowanych tym tematem. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: wspolnotazyrardowa@gmail.com podając w treści imię i nazwisko, reprezentowaną organizację i kontaktowy nr telefonu.

Inicjatorami spotkania są:
Kuźnia Inicjatyw „Wiskitki.org”,
Mariański Ruch Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych,
Oratorium Św. Jana Bosko
PTTK Oddział w Żyrardowie,
Stowarzyszenie Rodzin Familia Kamion,
Stowarzyszenie Otwórz,
Stowarzyszenie Wspólnota Żyrardowa,
Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa.

Program spotkania:
16.00 – 16.10 Powitanie uczestników. Przedstawienie się oraz przedstawienie celów spotkania.
16.10 – 16.30 Czym jest federacja organizacji pozarządowych i dlaczego warto ją powołać – Zbigniew Wejcman, Stowarzyszenie BORIS
16.30 – 16.50 Działanie lokalnej federacji organizacji pozarządowych w praktyce – Agnieszka Ptaszkiewicz, Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego
16.50 – 17.10 Dotychczasowa współpraca organizacji pozarządowych z powiatu żyrardowskiego i pomysły na przyszłość – Jakub Kamiński, Kuźnia Inicjatyw “Wiskitki.org”
17.10 – 17.30 Dyskusja moderowana: “Czy potrzebujemy federacji organizacji pozarządowych w powiecie żyrardowskim?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close