Edukacja

,,Czerwoniak” laureatem Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie!

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie, Beata Stawicka, odebrała z rąk ministrów Marka Suskiego oraz Marka Zagórskiego nagrodę w ramach Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. Nagrodą w konkursie jest multimedialna pracownia, składająca się z bazy oraz 16 nowoczesnych laptopów.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE, CodeWeek i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła przysłała pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”, wykonaną przez uczennicę klasy 2c Milenę Zmorzyńską. Szansę na wygraną zwiększało również zgłoszenie pani prof. Małgorzaty Adamczyk do programu OSE Hero, czyli propozycji rozwojowych Ministerstwa Cyfryzacji dla szkół. 

W sumie do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Projekt Ministerstwa Cyfryzacji, którego operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy, zakłada zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu każdej szkole w Polsce, co zagwarantuje wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. 

Multimedialne pracownie, przyznane w konkursie #OSEWyzwanie składające się z bazy oraz 16 nowoczesnych laptopów, będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close