Na sygnale!

Czarny weekend na drogach powiatu

 

Tragiczny okazał się miniony weekend na żyrardowskich drogach. Od piątku doszło do ośmiu kolizji i dwóch wypadków. Zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Apelujemy o ostrożność.

W sobotę (2 grudnia) w m. Zimna Woda na krajowej „pięćdziesiątce”  doszło do czołowego zderzenia TIR-a i busa. W wyniku tego zdarzenia 52-letni kierujący busem poniósł śmierć, a kierujący tirem trafił do szpitala. Dokładne przyczyny zdarzenia zostaną ustalone w trakcie postępowania, wstępnie mundurowi ustalili, że kierujący busem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z tirem.

W niedzielę (3 grudnia) w Lublinowie doszło do kolejnego wypadku, w którym ranne zostały kolejne dwie osoby. Tam kierujący fordem uderzył w zaparkowanego fiata, w którym znajdowały się 3 osoby. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak niecałą godzinę później kryminalni z Żyrardowa zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 33-latka, który był nietrzeźwy. Postępowanie wyjaśni, czy to on był sprawcą wypadku.

Także w sobotę (2 grudnia) doszło do kolizji, tym razem na autostradzie A-2. Tam ze policjanci wstępnie ustalili, że nietrzeźwy pieszy idąc autostradą nagle wszedł na jezdnię. Kierująca suzuki 49-letnia kobieta, aby nie potrącić w pieszego wpadła, próbowała go ominąć, wpadła  w poślizg i uderzyła w bariery energochłonne. Na szczęście nikt nie został ranny. A 47-latek, który nie powinien znaleźć się na autostradzie odpowie za spowodowanie kolizji.

Pamiętajmy, że trudne warunki drogowe sprzyjają kolizjom i wypadkom. Ale przede wszystkim apelujemy do kierowców i pieszych: zachowaj zdrowy rozsądek! Zadbaj o to, by najbliższe święta spędzić wspólnie z najbliższymi. Kierowco: Nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu, nie przekraczaj dozwolonej prędkości i stosuj się do znaków! Pieszy i rowerzysto: załóż odblask lub kamizelkę, nie przechodź w miejscach zabronionych i patrz co się dzieje na drodze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie / asp. Agnieszka Ciereszko

Close
Close