Wydarzenia

Chór Gospel Rain i Piotr Cugowski w Żyrardowie!

 

Już w najbliższy czwartek, w naszym mieście wyjątkowe wydarzenie artystyczne! W Kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 19.00, odbędzie się koncert Gospel Rain „EMMANUEL. Pieśni o Narodzeniu”. Gościem specjalnym będzie PIOTR CUGOWSKI! W programie koncertu znane polskie kolędy i pastorałki w nowych, znakomitych aranżacjach muzycznych łączących piękną, polską tradycję z nowoczesnymi stylami i trendami muzycznymi. Na koncert zapraszają Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński oraz Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Pocieszenia ks. Adam Bednarczyk.

Połączenie emocji polskich kolęd, z mocą chóru gospel, niezwykłymi harmoniami, dynamiką, radością i zaskakującymi rozwiązaniami muzycznymi – to najmocniejsze atuty projektu „EMMANUEL. Pieśni o Narodzeniu” zespołu Gospel Rain.

Absolutnie nowatorskim pomysłem jest powiązanie tekstów kolęd z najbardziej niezwykłymi frazami biblijnymi, wyjaśniającymi tajemnicę Narodzenia – wypełnienia obietnicy nadejścia Emmanuela. Dlatego finałem koncertu jest specjalnie napisana – i bardzo dobrze już znana – piosenka EMMANUEL. Premiera projektu miała miejscu w Lublinie w styczniu 2013 roku. W koncercie premierowym wzięli udział goście, znakomici wokaliści: Beata BEDNARZ, Piotr CUGOWSKI, a także Piotr NAZARUK i raper KOLAH.

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To zespół o niezwykłej energii i spontaniczności koncertowej, która objawia się w autentycznym, żywym kontakcie z publicznością.

Więcej na stronie: www.gospelrain.pl

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: Urząd Miasta Żyrardowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close